Wpis z mikrobloga

@tusk: zwykła zadymiara, ona jest tam po to by dobrze wyglądać na ofiarę, rzuca się położy na ziemi nie mówiąc już o bluzgach i obelgach w stronę każdego kto będzie śmiał śmiać skrytykować jej postępowanie. Policjańci podejmą działania to zleci się masa pismaków z obiektywami i będą pisać jaka to w Polsce Białoruś nastała biedną staruszkę biją.
#!$%@?ę od tego, że policja tłumiła legalne i zgodne z konstytucją protesty obywateli. Czy naprawdę sądzisz, że jakakolwiek by to nie była starsza osoba i jakkolwiek nie byłaby zaangażowana politycznie, to dobrym pomysłem jest jej upokarzanie i użycie siły w sytuacji, w której ona sama nie używa przemocy i nie jest zagrożeniem dla innych? Przecież musieli zdawać sobie sprawę z tego, że

1) sprawa ulegnie eskalacji i trafi do sądu,

2) będzie
Czyli rozumiem że gdy policjant wydaje ci polecenie a Ty je olewasz to policjant nic nie może zrobić bo babcia?


@ediz4:
1) policjant nie powinien wydawać tego polecenia, co potwierdził sąd. Policjant nie wie, że działa niezgodnie z prawem? Babcia nie musiała się podporządkowywać w takim przypadku.
2) ta kobieta nie złamała prawa, więc po co były podejmowane czynności? Chodziło o represjonowanie osób, które nie zgadzają się z polityką rządu.
3)
@camelinthejungle: Sąd stwierdził że na podstawie filmu babcia nazwała policjanta durniem i tak można. I ten sam sąd stwierdził że blokować ruch na niezgłoszonym proteście można. To przecież kabaret. Wyjaśnij mi zatem
- gdzie się zaczyna obrażanie policjanta? dzban można?
- po co zgłaszać jakiekolwiek zgromadzenia?

2) ta kobieta nie złamała prawa, więc po co były podejmowane czynności? Chodziło o represjonowanie osób, które nie zgadzają się z polityką rządu.....

czyli mogę
gdzie się zaczyna obrażanie policjanta? dzban można?


@ediz4: policjant sam obraził siebie i swoją formację, pozując do zdjęcia, które będzie porównywane ze zdjęciami ze stanu wojennego. Już nie przesadzajmy, że starsza osoba, która nazwie policjanta "durniem" (którym swoją drogą jest) dopuszcza się jakiegoś poważnego uchybienia. Jasne, że nie powinna tak powiedzieć, ale czy to jest powód, żeby robić szopkę? Poza tym: czy to była reakcja na bezprawną interwencję funkcjonariusza czy jej
@WiesniakzPowolania: To chyba czytać nie umiesz

jedyna trudność pojawiła się przy wjeżdżaniu na parking sadu, ale czy to przeszkoda która powinna uniemożliwić protest? Nie. Obywatele maja prawo protestować nawet jeśli wiąże się to z problemami ruchu drogowego”.....

Sąd stwierdził że nie można było wyjechać z parkingu a nawet gdyby zablokować ruch to można

sąd stwierdził że demonstracja była legalna....

Czyli podważył całą ustawę o zgromadzeniach. Od tego wyroku nie trzeba żadnego
policjant sam obraził siebie i swoją formację, pozując do zdjęcia, które będzie porównywane ze zdjęciami ze stanu wojennego. Już nie przesadzajmy, że starsza osoba, która nazwie policjanta "durniem" (którym swoją drogą jest) dopuszcza się jakiegoś poważnego uchybienia. Jasne, że nie powinna tak powiedzieć, ale czy to jest powód, żeby robić szopkę? Poza tym: czy to była reakcja na bezprawną interwencję funkcjonariusza czy jej powód?


@camelinthejungle: Czyli jak sąd będzie oceniał później
Czyli podważył całą ustawę o zgromadzeniach. Od tego wyroku nie trzeba żadnego zgłaszać. Czekam do marszu niepodległości i próbę rozwiązania go przez Trzaskowskiego.


@ediz4: XDD przecież już w tym roku miałeś analogiczną sytuację, po co masz czekać? Protest, o którym toczy się tu rozmowa, był spontaniczny. To znaczy, że nikt go nie planował, podobnie jak nikt nie planował np. strajku kobiet. Była to bezpośrednia reakcja obywateli na działanie rządu, które w
@camelinthejungle:

Czy naprawdę sądzisz, że jakakolwiek by to nie była starsza osoba i jakkolwiek nie byłaby zaangażowana politycznie, to dobrym pomysłem jest jej upokarzanie i użycie siły w sytuacji, w której ona sama nie używa przemocy i nie jest zagrożeniem dla innych?


Nigdzie nie napisałem nawet że coś sądzę xD. Poddałem jedynie w wątpliwość kreowanie narracji na podstawie jednego zdjęcia bo nie znałem przebiegu całego zdarzenia. Dopiero później miras podlinkował mi
XDD przecież już w tym roku miałeś analogiczną sytuację, po co masz czekać? Protest, o którym toczy się tu rozmowa, był spontaniczny. To znaczy, że nikt go nie planował, podobnie jak nikt nie planował np. strajku kobiet. Była to bezpośrednia reakcja obywateli na działanie rządu, które w ich przekonaniu łamało ich prawa. Takich protestów nie można zakazać w demokratycznym państwie i miały miejsce w wielu europejskich państwach.


@camelinthejungle: już ci to
@JaTuNowy odnoszę wrażenie, że większość osób odebrała to w taki sposób, że znałeś kontekst i – zgodnie z prawackimi dyrektywami – śmiałeś się z przedstawicielki innej opcji ideologicznej. Jeśli nie tak, to przepraszam.