Wpis z mikrobloga

#biblia #chrzescijanstwo #codziennychleb

"Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, aby człowiek Boży był doskonały, do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany."
2 List do Tymoteusza 3,16-17

Wcale nie pragnąłem przyjść na świat, a jednak na nim jestem! Dlaczego właściwie się urodziłem? Kim jestem, jaki jest cel mojego życia? Czy mam może na tej ziemi jakieś zadanie do wykonania? – Jedynie człowiek jako istota obdarzona rozumem może zadawać sobie takie pytania. Są one bardzo ważne, ponieważ posiadamy jedno życie, które możemy przeżyć tylko raz.

Każdy człowiek szuka poczucia bezpieczeństwa i spełnienia, jednocześnie uciekając od pustki i bezsensu istnienia. Człowiek z natury ma w sobie pragnienie wieczności – chce żyć, a nie umierać. Wie, że gdzieś musi być odpowiedź na nurtujące go pytania. Ale gdzie można ją znaleźć?

Biblia, choć została napisana na przestrzeni 18 stuleci przez ponad 40 różnych pisarzy, stanowi spójną całość. Poszczególne jej części uzupełniają się wzajemnie, odkrywając przed nami wspaniały, Boży plan zbawienia. Biblia jest Bożym objawieniem danym człowiekowi – listem, który Bóg wysłał nam jako instrukcję dla naszego życia i jednoznaczny drogowskaz. Ludzie, którzy zmarnowali wiele lat, szukając gdzieś indziej tego, co można znaleźć tylko w Biblii, w Bożym Słowie, żałują, że nie poznali jej wcześniej.

Mnóstwo ludzi znalazło swojego Stwórcę dzięki Biblii. Od tego momentu ich życie ma sens i znakomity cel, do którego zmierzają.
  • 7
@Oline: to żadna tajemnica. Niewielu zmierza wąską drogą do życia wiecznego z Bogiem, ale znaczna wiekszosc zmierza bez Boga do jeziora ognia.

Jezus przed swoją śmiercią na krzyżu w rozmowie ze swoim Ojcem, jasno określił ten sens:
"A to jest życie wieczne, aby poznali Ciebie, Jedynego prawdziwego Boga i Jezusa Chrystusa, ktorego posłałeś" (Ewangelia Jana 17,3).

A po swoim zmartwychwstaniu powiedział do swoich uczniów:
"Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię
ratować ich od piekła.


@henoch:

Rdz 3:19 „ W pocie czoła będziesz się mozolił, aby zdobyć pożywienie, póki nie wrócisz do ziemi, z której zostałeś wzięty. Z prochu bowiem jesteś i w proch się przemienisz.”(Warszawsko-praska)

Nic o piekle, z prochu w proch.
ratować ich od piekła


"Tym, którzy się jeszcze wahają, okazujcie współczucie; innych próbujcie wyrwać już z płomieni ognia" List Judy 22-23

Nic o piekle, z prochu w proch.


@Oline: "Piekło" to trochę niefortunne określenie. W Starym Testamencie nie ma piekła - wszyscy oczekując na Sąd Ostateczny trafiają po śmierci do "grobu", "Szeolu" (hebr.), "hadesu" (gr.), "otchłani". I Jezus, kiedy umarł, tam trafił... Zmartwychwstając wyszedł stamtąd, bo "ma klucze do królestwa śmierci
@henoch:

"Piekło" to trochę niefortunne określenie. W Starym Testamencie nie ma piekła - wszyscy oczekując na Sąd Ostateczny trafiają po śmierci do "grobu", "Szeolu" (hebr.), "hadesu" (gr.), "otchłani". I Jezus, kiedy umarł, tam trafił... Zmartwychwstając wyszedł stamtąd, bo "ma klucze do królestwa śmierci i otchłani" (Apokalipsa 1,18 Biblia Warszawsko-Praska).


Jeśli „piekło” to niefortunne określenie to dlaczego je używasz? Dlaczego w kontekście ST „piekło” nie pasuje a w NT już tak?
@Oline:

Jeśli „piekło” to niefortunne określenie to dlaczego je używasz?


Ok, masz rację, byłem niekonsekwentny. Mieszanie tych słów może wprowadzać w błąd kogoś kto nie zna Biblii. Od dziś nie będę używał tego słowa jako tłumaczenia hebrajskiego szeolu czy greckiego hadesu.

Skąd ten pomysł aby osądzać i karać ludzi ponownie skoro: Rz 6:23 „Zapłatą za grzech jest śmierć...”(NT Słowo Życia 2016)


To pomysł biblijnych autorów.
Wszyscy - usprawiedliwieni i niesprawiedliwi umierają
Zatem oświeć mnie, kto, do kogo i o czym mówi w tym fragmencie? Dla kogo jest "ogień wieczny"? I co do tego ma diabeł i jego anioły?


@henoch

Wcześniej pisałeś że : Ważna wskazówka: "piekło" nie zostało stworzone dla ludzi, ale dla diabła i jego upadłej demonicznej ekipy.

Tymczasem przed Jezusem zebrane są ”wszystkie narody” (Mt 25:31), a więc ludzie. Bez względu na to co oznacza ogień wieczny, nie jest on tylko