Wpis z mikrobloga

Rozdajo i pytanie do tych, którzy studiowali albo studiują: Czy wybrałbyś ten sam kierunek studiów jeszcze raz?

Warunki #rozdajo:

1. Daj plusa (warunek obowiązkowy)
2. Zagłosuj w ankiecie (przydałoby się)

Wylosowana osoba będzie miała do wyboru w ramach 50 zł: kurs na udemy albo dowolną książkę.

Losowanie w niedzielę.

PS. Może dołożę drugą taką samą nagrodę jeżeli ktoś napisze co studiował i dlaczego jest zadowolony albo niezadowolony albo nie wie xD W przypadku kilku ciekawych opisów będzie losowanie

#studia #ciekawostki #pytanie #pytaniedoeksperta #rozowepaski #niebieskiepaski #pracbaza

Czy wybrałbyś/wybrałabyś ten sam kierunek studiów jeszcze raz?

  • TAK 34.8% (1283)
  • NIE 41.1% (1517)
  • NIE WIEM 6.6% (244)
  • Ten sam ale studiowałbym jeszcze drugi 4.8% (177)
  • Nie poszedłbym/poszłabym na studia w ogóle 12.7% (468)

Oddanych głosów: 3689

  • 114
  • Odpowiedz
@cieliczka: Fizjoterapia, obecnie ukończony licencjat z prawem wykonywania zawodu, magisterka w trakcie. Nie poszłabym chyba drugi raz na te studia. To jak ten kraj pluje w twarz fizjoterapeutom po studiach jest niewyobrażalne. Jedyna opcja na dorobienie się czegokolwiek to własny gabinet. Jako licencjat muszę mieć 6 lat doświadczenia zawodowego, żeby przyjąć pacjenta z ulicy. Jako magister już tylko trzy lata. Uważam osobiście, że to za długo i mocno krępuje ręce. Zarobki
  • Odpowiedz
@cieliczka: Elektronika i Telekomunikacja a na pierwszym stopniu Elektrotechnika. Uwzględniając co myślałem kilka lat temu, chyba wybrałbym ponownie te dwa kierunki. Elektrotechnika daje bardzo szerokie możliwości a na EiT mogłem się już konkretnie zdecydować co chcę robić ;)
  • Odpowiedz
@cieliczka: ekonomia. kierunek idealny. połowa przedmiotów bardziej społeczna dająca ogólne ogarnięcie naukowe i dla mnie ciekawe ze względów polityczno, socjologiczno, historyczno, wiedzy o świecie. druga połowa bardziej "techniczna" tj. narzędzia informatyczne i podstawy programowania czy tam analizy danych. dodatkowy bonus: w dowolnym korpo praca od ręki (co nie znaczy że chciałbym taką pracę). dodatkowo dobra baza pod dalsze studia.
  • Odpowiedz
@cieliczka: Zaznaczyłam "ten sam + drugi kierunek". Brakuje mi opcji doktoratu, bo patrzac na moją obecną "karierę" zostałabym na uczelni. Albo na mgr zacząć drugi kierunek/podyplomówkę.

Skonczylam technologię chemiczną, jako drugi bym wzięła albo farmację albo coś z inżynierii materiałowej/mechaniki/coś podobnego. Kolega z elektrotechniki mi polecał bardzo swój kierunek i mówił, że dałabym sobie radę xD Z kolei niebieski naciska na informatykę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@cieliczka: Informatyka, 2 rok. Nie, w moim przypadku źle wybralem kierunek patrzac z perspektywy mozliwych zarobkow wylacznie. Zajawki na to nie mam, od poczatku wiedzialem ze to nie dla mnie bazujac po technikum informatycznym (nie jestem dobry w programowanie), jednak wtedy wydawalo sie to logiczne. Gdyby bylo wiecej sieci/fizycznych przedmiotow to moze.
  • Odpowiedz
@cieliczka:
Kierunek - informatyka
rok 2 wybrałbym ponownie chociaż na początku żałowałem że nie dostałem się na agh na ten sam kierunek ale z perspektywy czasu nie żałuje że dostałem się na pk.Można naprawde poszerzyć swoją wiedze na tym kierunku.Wiadomo, nie raz jest trudno ale to samo życie.Na początku trochę nie byłem pewny czy to napewno keirunek dla mnie bo lubiłem mocno matematyke w liceum ale matma na studiach to porażka
  • Odpowiedz
@cieliczka: Poszedłem na studia informatyczne dla papierka bo chciałem robić na serwisie komputerowym a mgr zawsze by się przydał. No i po 3 semestrach rzuciłem to w cholerę oto powody dlaczego:
- dojazdy są słabe, zwłaszcza jak dojeżdzasz i nie widzisz w tym sensu
- nie rozumiałem NIC, na wykładach nawet jak się skupiałem zdawało mi się że mówią w innym języku. Do dzisiaj nie rozumiem 5 stron A4 teorii do
  • Odpowiedz