Wpis z mikrobloga

Takie pytanie.

Wywolalem sobie ostatnio kilka tysiecy odbitek 10x15.
I teraz pytanie jak to trzymac,zeby bylo w miare wygodnie i mozna bylo to przegladac normalnie, bo szczerze mowiac ilosc mnie troche przerosla. A jeszcze ktorys tysiac mam do wywolania.

Tymczasowo pudelka z Ikea jakies. Patrzylem na albumy i takie najwieksze sa chyba na ~600 zdjec. Wyjdzie z 10 albumow. Wiec sporo. Nie ma jakis pro rozwiazan na ~1000+ ?
Bo chyba przedobrzylem. ( )

#fotografia #fotografiaanalogowa #pytaniedoeksperta
  • 14
@MilionoweMultikonto: uważam, że nie masz racji, wiele razy skanowałem zdjęcia, bo mi się nie chciało podpinać tej ramki do negatywów i skany były wystarczające; nie mówię przez to, że z negatywów nie wyjdzie lepiej, ale nie można kategorycznie twierdzić, że nie skanuje się zdjęć tylko negatywy; poza tym z tzw. przezroczy - które nie są negatywami - też można ( ͡º ͜ʖ͡º)
@MilionoweMultikonto: Czułem, że z tym 10k to przesadzasz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czasem, gdy klient przyniesie do publikacji coś analogowego, to mam pod ręka zwykłego Plusteka 8200, ale w zasadzie nie robię na nim więcej niż 3200 dpi, bo nie chce mi się czekać prawie 2 minuty na jedna klatkę. Najczęściej robię 600, a do druku i tak wychodzi ok. 300. No chyba że wielki format, wtedy