Wpis z mikrobloga

#fizyka chyba wpadłem na pomysł na perpetum mobile, ale jako iż jest to chyba niemożliwe, to powiedzcie co tu jest nie tak:
w skrócie, nalewamy wody idealnie do granicy z rurką, i dolewamy olej kujawski. jako iż sięga do rurki, to do niej leci, spływa na dół, i znajduje się na dnie wody, a jako że jest mniej gęsty to płynie do góry gdzie cykl się powtarza, po drodze w rurce gdzie i tak spływa zamontować jakąś turbine
#rozkminy #perpetummobile
R.....y - #fizyka chyba wpadłem na pomysł na perpetum mobile, ale jako iż jest to chy...

źródło: comment_1619809274RzpqMUZJnFYR6apaj2is2T.jpg

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz
@RedveKoronny no nie, wielkość zaworu nie ma w tym przypadku żadnego znaczenia, liczy się tylko różnica ciśnienia między tymi dwiema komorami, a woda w naczyniu zawsze będzie miała wyższe ciśnienie i nie pozwoli żeby olej wlał się do środka.

No i co to znaczy pieruńsko dużo oleju? Możesz wlać tylko tyle żeby Ci rurkę całkiem wypełniło, wlewając "więcej" faktycznie wytworzysz większe ciśnienie, dzięki któremu olej przejdzie przez zawór na dole, no ale
  • Odpowiedz
zawór jednostronny na dole rozwiąże ten problem;)


@sushim: no nie rozwiąże

Różnica ciśnień

To nie puszczanie co2 do akwarium tylko ciecz do cieczy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@RedveKoronny: jest tu kilka problemów:
1. Woda się wydostanie tym otworem na dole i wyrówna z turbina
2. Nawet jeśli ta woda by została i to i tak olej jakby chciał się zmieszać z wodą przez ten otwór to musiałby podnieść cale lustro wody nad sobą więc tutaj potrzebowalibyśmy dużo energii. Takze układ się wyrównuje a nawet mamy straty no pewnie turbina nie ma sprawności 100 proc.
  • Odpowiedz