Wpis z mikrobloga

Rowerzyści pytanie dla was kto ma pierwszeństwo jeśli wyznaczona jest ścieżka rowerowa przecinająca pasy ruchu z znakiem ustąp pierwszeństwa dla rowerzystów? Z jednej strony ustąp pierwszeństwa A-7 dla rowerów z drugiej pierwszeństwo przejazdu bo oznaczona droga rowerowa i piesza D-6b oraz P-11.
#rower #pytanie
  • 5
@O_V_C: po to jest ten znak ustąp pierwszeństwa aby odebrać w takiej sytuacji pierwszeństwo rowerzystom przejeżdżającym przez przejazd. Tak to działa. Bo nie ma innej opcji by utworzyć przejazd rowerowy będący podporządkowanym względem ruchu samochodowego.
@ks2m: jedynie patrząc na to czy rowerzyści tam mają znak ustąpienia pierwszeństwa, dlatego ma specyficzny kształt.
Zresztą, przecież u nas jest tak na wielu skrzyżowaniach, że znak jest tylko na drodze podporządkowanej, a na głównej nie ma. I później zdziwienie, że kierowcy nie ogarniają skrzyżowań równorzędnych, bo jadą na pamięć - nie ma znaku ustąp pierwszeństwa, znaczy się mam pierwszeństwo.
@ks2m: wiem, że potworek i dlatego pytam. Żeby było łatwiej to jest na rondzie z dwoma pasami do zjazdu ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) Sam rowerem tam rzadko jeżdżę częściej samochodem i dzisiaj byłem świadkiem konfliktowej sytuacji..