Wpis z mikrobloga

Nie mam już siły do tego złoma. Złożyłem komputer na początku lutego, i od tamtego czasu mam z nim problemy. Na pierwszy ogień poszedł wtedy The Outer World's, które nawet gdy sprawdzałem na najniższych miało dropy FPS. Wtedy stwierdziłem, że to wina procesora którego i tak będę wymieniał więc dałem sobie spokój (niżej podam specyfikację). Później wszystko było mniej więcej ok, bo grałem głównie w battlefronta 2 który takich problemów do pewnego czasu nie miał. Bawiłem się jeszcze w międzyczasie z OC procesora żeby choć trochę podbić fpsy, ale po znikomej poprawie nawet nie chciało mi się włączać ryzen master żeby włączać OC. Teraz komputerowi kompletnie odwaliło. Battlefront 2 ma częste dropy FPS, Overwatch to jakiś żart bo klatki skaczą z 70 do 50 kiedy na ekranie dzieje się dużo rzeczy. Battlefield 5 jest niegrywalny przez częste dropy. Temperatury są dobre, dla CPU nie przekraczają 50° w stresie a dla GPU 60°. Kiedy włożyłem ryzena 5 2400g Overwatch bez próbki wyciągał +100 klatek bez dropów, Battlefront też sobie radził a z Battlefieldem było ciut lepiej, ale dalej go przycinało. Kiedy z powrotem włożyłem mój procesor Overwatch i Battlefront nagle zaczęło sobie dobrze radzić ale następnego dnia problem znów się pojawił. Nie doszukiwał bym się problemu w GPU tym bardziej że znajomy jeszcze w grudniu na Intelu 6 gen i mojej karcie przechodził cyberpunka na średnich bez problemu. U mnie cyberpunk ciągle klatkował. Męczę się z tym komputerem kolejny dzień i kompletnie nie wiem co mam dalej zrobić.

Specyfikacja:
Ryzen 3 1200
XFX RX 580 8GB
16 GB ram DDR4 3000Mhz dual channel
MSI B450 gaming plus max
Dysk HDD 500 GB

Wiem, że procesor na dzisiejsze czasy to wydajnościowe dno, ale i tak kupiłem go z myślą o modernizacji. Zanim zainstalowałem jakąkolwiek grę upewniałem się, że będę mógł w nią komfortowo pograć i procesor nie będzie aż taką przeszkodą (głównie przez filmiki wydajnościowe na YT). No i szanujmy się Overwatch powinien chodzić idealnie.

#gry #pc #pcmasterrace #pytaniedoeksperta #komputery #kartygraficzne
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Anon_lvl_15: Ja miałem praktycznie ten sam zestaw z tą różnicą, że miałem 16 fb ramu od Goodrama, a mój dysk był SSD - tutaj szukałbym problemu może, chociaż nie pamiętam sytuacji gdzie dysk powodował dropy, ale to możliwe - wolne doczytywanie plików zajmuje komputerowi czas na przemyślenia i masz drop. Kup se jakieś 120gb z demontażu, właduj tam gry i sprawdź jak działa - jeśli źle to odsyłasz z powrotem i
@Dave987654321 Grałem z włączanym afterburnerem i z tego co zauważyłem procesor na obciążeniu w grach zawsze chodzi na 100% na każdym rdzeniu ale zużycie karty potrafi skakać ze 100 na 40 procent. Dziwi mnie to bo problemu doszukiwał bym się w procesorze. Jak wcześniej pisałem po zmienieniu z R5 2400g 1 dzień chodził normalnie.
@Anon_lvl_15: Jak masz CPU obciążone w 100% to co się dziwisz że wszystko chodzi jak gówno? Sprawdź czy nie masz wybranego jakiegoś trybu oszczędzania energii bo może chodzi na zmniejszonych zegarach, ja wiem że ten procesor raczej dużo ciepła nie produkuje ale i tak 50 stopni to dość nisko.
Generalnie 4c4t to obecnie mało
@Dave987654321 Wiem, że mało ale jak już pisałem zanim zdecydowałem się na ten procesor sprawdziłem jak chodził u innych i było git. Tryb oszczędzania sprawdziłem już dawno temu. Wiem że 4c4t to mało ale jakkolwiek by nie było Overwatch wymagający nie jest. No i większość popularnych metod na poprawę stanu rzeczy też sprawdziłem. Nie wiem co mogę jeszcze zrobić a wolną kasę na nowy procesor miałbym dopiero za pół roku.