Wpis z mikrobloga

Całkiem niedawno miałem okazję zagrać swój recital dyplomowy w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach i udało mi się nagrać co nieco z tego występu ( ͡° ͜ʖ ͡°) także jakby ktoś miał ochotę posłuchać trochę dobrej muzy w moim wykonaniu to zapraszam do wysłuchania takiego oto fajnego utworu ()

#muzykaklasyczna #gruparatowaniapoziomu #kultura #katowice #muzyka #liszt #chwalesie
  • 55
gratulacje, Miras! tak z ciekawości, jak zapamiętujesz? ze słuchu, tempa i kolejności dźwięków czy musisz patrzeć na nuty cały czas? ja kiedyś zupełnie amatorsko grałem na gitarze i basie i nie znając nut wszystko wyłapywałem ze słuchu. w mniejszym lub większym stopniu.
@ultek85: Nie jest to pierwszy raz kiedy wykonywałem ten utwór publicznie, ale przygotowanie go zajęło mi sporo czasu, gdyż jest po prostu bardzo trudny. W mojej obecnej dyspozycji myślę, że utworu nauczyłbym się w 3-4 tygodnie, ale żeby go wykonać jak na nagraniu powyżej to musiałbym poświęcić przynajmniej ze 2 miesiące (uważam też, że warto odłożyć na jakiś czas nowo nauczony utwór, żeby mógł sobie dojrzeć)
@ryj23: Myślę, że o muzyce Liszta można już śmiało powiedzieć, że jest obiektywnie dobra, a narzekać możesz co najwyżej na wykonanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Mickru: Świetnie, naprawdę! Co prawda jak zobaczyłem węgierską rapsodię, to spodziewałem się no. 2, tej słucham pierwszy raz. Czekam na pierwsze w pełni profesjonalne koncertowe/studyjne nagranie, wołaj jak się tu pochwalisz. Na kimś się wzorujesz bardziej stylistycznie? Bo tak brzmieniowo bardzo
@Jarkomuzykant: Ciężko mi powiedzieć jaki to jest dobry poziom, bo dla nas obu może on znaczyć co innego ( ͡° ʖ̯ ͡°) ale tak, uważam że przeciętna osoba jest się w stanie nauczyć grać, ale jakieś wrodzone predyspozycje bardzo wszystko ułatwiają. Nawet bez nich zwykły czlowiek może nauczyć się grać, natomiast każdy będzie miał sufit na różnej wysokości i niestety pewnych ograniczeń nie da się przeskoczyć, a
@Mickru: Też się nad tym kiedyś zastanawiałem, swoją przygodę ze szkołą muzyczną skończyłem po 10 latach, i czasem jak siądę do pianina to nadal mam w palcach utwory z egzaminów z podstawówki ;). Nie czytałem żadnych badań na ten temat, ale tak mi się wydaje, że jak dziecko uczy się od małego gry, to jest podobnie jak z językiem obcym (nuty-alfabet, gra-wymowa) Później uczysz się utworów tak, jak aktor swojego tekstu