Wpis z mikrobloga

Siema, wybieram się w tym roku na studia i jedną z uczelni którą biorę pod uwagę jest właśnie PWr. Widziałem, że powstał niedawno nowy kierunek: Inteligentna Elektronika. Wie ktoś coś może na jego temat xd?? Bo dla mnie brzmi naprawdę przekonująco, jestem ciekawy tego kierunku i chciałbym wiedzieć jak najwięcej (jakie przedmioty, wykłądowcy, specjalizacje, etc.). Jeśli jest tu ktoś obeznany w pwr i wie coś o tym kierunku to proszę o wiadomość :)

#pwr #elektronika #studia #politechnikawroclawska #w4 #inteligentnaelektronika
  • 16
chciałbym wiedzieć jak najwięcej (jakie przedmioty, wykłądowcy, specjalizacje, etc.)


@tomekszz: Takie rzeczy to chyba można znaleźć na stronie wydziału. Jak ja studiowałem to był taki PDF dla każdego kierunku i specjalności, hmm jak to się nazywało... informator ECTS czy coś takiego.
@dzimix: czyli mam się spodziewać wykładowców z EiT?? Myślałem też właśnie o EiT, ale jak zobaczyłem w necie same negatywne opinie oraz to że odpada bardzo dużo osób to zrezygnowałem
@tomekszz: Może będzie inaczej bo z eitu z reguły odpada się przez niski próg wejścia i wysoki próg wyjścia. Od nowego semestru liczba miejsc będzie ograniczona i ogólna opinia może się zmienić. Ale z drugiej strony nie wiadomo co będzie po połączeniu w4 z w12.
@dzimix: no właśnie cos czuje że kwestia wykładowców będzie dla mnie tutaj kluczowa.. szkoda z jednej strony że byłbym dopiero pierwszym rocznikiem tego kierunku, bo pewnie by na nas próbowali różnych "eksperymentów" ( ͡~ ͜ʖ ͡°) i dodatkowo nic nie wiem o tym w jaki sposób będą uczyć wykładowcy. Z drugiej jednak strony wydaje mi się to fajną alternatywą i przemawia do mnie syllabus, a najbardziej to
@tomekszz:

nie ma tutaj żadnych zapychaczy godzin

można się zdziwić xD

eksperymentów raczej nie będzie, bo to jest dosłownie siatka eit na specjalności ec zamieszana żeby się wydawało że to nowy kierunek
@WilecSrylec: być może :D, nie chciałbym się rozczarować po raz kolejny studiami (studiowałem EiT na agh). Dlatego szukam jakichś fajnych alternatyw.. jak to się mówi, tonący brzytwy się chyta ( ͡° ͜ʖ ͡°). Kierunek wygląda jak dla mnie całkiem fajnie, tylko tak jak pisałem, boję się trochę iść tak w ciemno nie znając tak naprawdę tego jak będą prowadzone zajęcia i ogólnie jak to będzie wyglądało
zastanawiałem się też nad innymi kierunkami na pwr:
-elektronika
-inżynieria elektroniczna i komputerowa (ECE)
-informatyczne systemy automatyki
jakby ktoś coś mógł powiedzieć o tych kierunkach, to byłbym wdzięczny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@tomekszz: Nic o tym nie opowiem niestety, ja sam wtopiłem na airze na W5, potem poszedłem na W9 na mbm i tu mi się dużo bardziej podoba. Na jakim to wydziale otwierają? Poczytaj opinie o nim, bo prowadzący pewnie będę podobni. Albo i nie, bo na PWR niedługo szykuje się rewolucja wydziałowa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@dzimix: może i masz racje, ale przejrzałem opis każdego z przedmiotu na pierwszym semestrze i muszę powiedzieć że są tak mniej więcej z połowy przedmiotów zajęcia labolatoryjne, tzn że muszą być jakieś ćwiczenia praktyczne, co i tak jak na pierwszy semestr nie jest źle.. (na innych kierunkach jest dużo więcej zbędnych przedmiotów które nie mają celu, a ja wolę mieć wiedzę teoretyczną, ale z tego co mi się przyda w późniejszej
@WilecSrylec: hmm.. ( ͡° ͜ʖ ͡°) będę jeszcze szperał w necie, lub popytam ludzi na fb ;). Na pewno będę chciał się dowiedzieć więcej na temat wykładowców którzy będą prowadzić dane przedmioty na tym kierunku.