Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
TL; DR: nie zgodziłem się na inwazyjną terapię trądziku u córki

Moja córka (lvl 17) ma problemy skórne, trądzik, może nie bardzo lagodny, ale też na pewno nie są to żadne drastyczne krosty. Dermatolog zaproponował izotek, nie próbując nawet czegokolwiek innego (np. oczyszczania, antybiotyków). W każdej książce do dermatologii czytałem, że izotek to lek ostatniej szansy i należy najpierw spróbować mniej obciążających organizm terapii.

Wobec tego stanowczo nie wyraziłem zgody na terapię córki izotekiem i stwierdziłem, że ma szukać sobie innego dermatologa, który spróbuje ją leczyć zgodnie ze sztuką. Żona trochę mnie popiera, a trochę widzę że zaczyna się litować nad córką. Generalnie w domu atmosfera grobowa. Dobrze zrobiłem? Jakieś rady jak to rozwiązać?

#rodzice #zwiazki #medycyna #dermatolog #zdrowie #rozowepaski

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60914d6c5a0849000ad36967
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę
  • 170
@AnonimoweMirkoWyznania: co mogę z kosmetologiem doradzić, to po pierwsze sprawdź dobrze opinie. Po drugie niech córa zaznaczy babeczce, że interesuje ją głównie wsparcie w domowej kuracji (niektórzy lubią wciskać nadmiar drogich zabiegów). Po trzecie to niech na pierwszą wizytę weźmie wszystko co ma do twarzy (zarówno do pielęgnacji jak i do makijażu, specyfiki na trądzik jakich używa również). Kosmetolog zobaczy jakie mają składy i na pewno powie coś więcej.

Wskazane jest
Skoro trzeba kontrolować, to właśnie jest niebezpieczny – kontroluje się po to, by zobaczyć ewentualną materializację tego niebezpieczeństwa i przerwać stosowanie.

@AnonimoweMirkoWyznania: koleś, ty masz zdiagnozowane jakieś opóźnienie umysłowe? Bo tak brzmisz. Masz córkę, która ma problem ze zdrowiem ale nie, ty jesteś mądrzejszy od lekarza po studiach i wieloletniej praktyce bo coś tam sobie przeczytałeś w internecie i w swoim móżdżku wywnioskowałeś. Tacy jak ty są najgorsi. W d byli,
@AnonimoweMirkoWyznania: a, i jeszcze jedno. Poza hormonami niech córa zrobi sobie pełną morfologię i podstawowe witaminy zbada. Dla pewności.

Dodatkowo co mogę polecić to witaminy, które są najważniejsze dla kogoś, kto chce dbać o cerę - cynk, witamina A, witamina E, kwasy omega 3 oraz witaminy z grupy B. Oczywiście tylko dobre składy i w związkach o wysokiej przyswajalności, ale to wszystko bez problemu znajdziesz w necie. No i najlepiej leki,
A jak chcesz to napisz na priv. Wysle ci zdjexia jak pięknie moja twarz się leczyła. Jedyne co to suche usta ale różana pomadka bebe i nawilżanie. A jestem alergikiem z problemem suchej skory i przeżyłam ¯\_(ツ)_/¯ wątroba ciagle w dobrym stanie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
@AnonimoweMirkoWyznania:

ale co to znaczy? Skoro trzeba kontrolować, to właśnie jest niebezpieczny – kontroluje się po to, by zobaczyć ewentualną materializację tego niebezpieczeństwa i przerwać stosowanie.


Prowadzenie samochodu jest niebezpieczne, bo trzeba cały czas trzymać kierownicę.

W ogóle, co Ty #!$%@? typie.
Dodajesz wpis na mirko żebyśmy rozwiali twoje wątpliwości, a jak wytykamy Ci błędy w rozumowaniu to się zacietrzewiasz i starasz się udowodnić, że wszyscy, łącznie z lekarzami, nie mają
@AnonimoweMirkoWyznania: U mnie też tylko gówno-kosmetyki i antybiotyk w maści. Jeden nazywał się Epiduo, a drugi Aclenec na noc bodajże. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ogarnij dupę i idź na izotek. To są #!$%@? lekarze i nie wiesz lepiej od lekarzy.
@AnonimoweMirkoWyznania: wiem, że takie stwierdzenie to dowód anegdotyczny, ale stary, ja to brałem i absolutnie nie polecam. Tylko dodam, że u mnie nic innego nie działało, więc może i nawet było zgodnie ze sztuką, ale jeśli masz inne możliwości, to próbuj najpierw czegoś mniej inwazyjnego. Teraz z perspektywy czasu najpierw spróbowałbym diety, ale to oczywiście jest trudne i wymaga poświęceń, a efekty nie są gwarantowane, więc wszyscy wybierają najpierw pastylki. Ale
@AnonimoweMirkoWyznania brałem ten lek mniej więcej w jej wieku, mega mi pomógł. Wcześniej ze 2 lata jakieś maści, które nic nie dały. Ze skutków ubocznych problemy z brzuchem i nie mogłem krwi oddawać przez jakiś czas.
Nie żebym polecał ale obecnie zero blizn i gładka cera.
@AnonimoweMirkoWyznania 13 lat się z tym gównem męczyłem, rok izoteku i śladu nie ma. Próbowałem chyba wsystkiego co było dostępne. Wsadzanie w siebie przez tyle lat różnych substancji też nie jest zdrowe, nie lepiej raz a dobrze? Może umów się z nią, że spróbujecie jakiejś inne metody ale za pół roku jak nie będzie poprawy to zacznie brać izotek? Zresztą izotek lepiej zacząć brać od jesieni że względu na słońce.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: ja żałuje że dopiero po 2 latach leczenia dermatolog zgodziła się na izotek. Strata czasu i pieniędzy których i tak w wieku 21 lat nie miałam za wiele. A izotek cyk pyk i może nie jest najlepiej bo miałem małą dawkę ale jako tako i na tyle że nie wstydzę się swojej twarzy aż tak jak kiedyś
W sumie to brałem w tym samym wieku :) u mnie też mocno wyschnięte usta i czasami raniona nie wiedzieć czemu¯_(ツ)_/¯ Brałem chyba półtora roku, a efekty były szybko zauważalne nawet przez rowniesnikow, może przez to, że miałem bardzo mocny trądzik. Fajnie widzieć jak morda zaczyna Ci się wygładzać, ogólnie polecam, nie ma jakiś dzikich powikłań, co miesiąc wizyta kontrolna, badania krwi i wszytko będzie git :) kiedyś było nawet forum bodajże
@AnonimoweMirkoWyznania: Ja bym spróbowała innych metod, tym bardziej, że jak piszesz, nie są to drastyczne krosty? Bo możliwe, że przyczyna trądziku jest dość łatwa do wyeliminowania (u mnie np. okazało się, że mam nadwrażliwość na konserwanty żywnościowe i po zmianie diety wszystko zniknęło). Chyba że córka czuje się bardzo źle, pomyśl sobie, że dla niej stres w tym wieku i podwyższony poziom kortyzolu jest w dłuższej perspektywie bardzo szkodliwy, możliwe że