Wpis z mikrobloga

;_; Czy ta ósemka, może prosić o nie usuwanie? Czy to jednak dzikus który się kwalifikuje do niezwłocznej ekstradycji poza granice dziąsła ||. No troche smutno by było się pozbywać czwartego, skoro pozostałe trzy dają rade po prostu są dalej od siódemki, gdy ten jeden młodzian... który nawet nie wyrasta turbo równolegle do siódemki, jakoś wygląda jakby tam dziko pląsał.

3 2 1 - beka, z szukania opinii lekarskich na vikop.ru xD. Spokojnie śmieszki mam wizytę u lekarza jutro, po prostu lekarz fan sugerowania wyrywania ósemek bo "pokrzywią zumby", a ja nie mam ochoty usuwać zdrowych, normalnie wyrastających i sprawnie działających zębow, bo tak.

No i drugie takie niesmiałe pytanko, o szóstke ze zdjęcia - mam w tym zębie dwie plomby, jedną na wierzchołku drugą na boku.. ze zdjęcia wynika, ze to wypełnienie jest turbo głębokie (albo po prostu te dwie plomby się nakładają na zdjęciu) - wiec pytanie czy jest sens wymieniać "sprawne" wypełnienie? Wymieniam ogólnie stare plomby z białych na światłoutwardzane z zalecenia stomatologa, i tak sie po prostu zastanawiam, bo przecież jakaś część zdrowej tkanki zęba jest usuwana przy wymianach.

Za zainteresowanie serdecznie dziemkuje, żeby bosia w irygatorach, płynach do płukania i wymiatających ruchach szczoteczką wynagrodziła.

#zeby
#osemka
#stomatologia
niesepomoc - ;_; Czy ta ósemka, może prosić o nie usuwanie? Czy to jednak dzikus któr...

źródło: comment_1620185864kbwmbbKskKRPnWAT8IrULg.jpg

Pobierz
  • 13
z białych na światłoutwardzane


@niesepomoc: Masz na myśli plomby NFZ - towskie? Dopóki jest szczelna, to nie ma potrzeby wymiany. A sprawia Ci ta ósemka jakieś dolegliwości, długo się wyrzyna? Jak lekarz ocenił, że nie rokuje pomyślnie, to nie ma co czekać.
@SkrytyZolw:
Yup,dokładnie NFZ - owskie z czego te dwie agentki mają z plus minus 8 lat.

A co do ósemki to kompletnie zero dolegliwości, spokojnie się wybija i odsłania, tylko różnica jest taka, że nie wyrasta równolegle z siódemką - czyli delikatnie wyrasta w stronę policzka i nie wybiła się jeszcze w pełni - głównie część sąsiadująca z siódemką.. pokuszę się o mini wizualizacje, mam nadzieje, że czytelną...(ząb jeszcze aż tak
niesepomoc - @SkrytyZolw: 
Yup,dokładnie NFZ - owskie z czego te dwie agentki mają z...

źródło: comment_1620191307H92oawzmhc5fp7BM5c9wxI.jpg

Pobierz