Wpis z mikrobloga

Kolejna krypto-złota myśl XD. Co nauczyła mnie poprzednia hossa? Że BTC i alty potrafią zadupcać w kosmos i da się fajnie zarobić. Póki nie sprzedasz, ja wtedy nie sprzedałem. Później przyszła bessa i czego mnie nauczyła? Że jak jakiś alt spanie 80% to poźniej może spaść kolejne 80% XD Czyli mając 10000zł włożone na górce to "inwestycja" spada Ci do 2000zł a później do 400zł (i nawet może kolejna 80% w dół). Czego się uczę na tej hossie? SPRZEDAWAĆ. I jest to cholernie trudne. Bo widzisz wzrosty i mówisz jeszcze troszkę jeszcze, jeszcze. Ale pamiętam co jest po hossie więc robię małe wyprzedaże (wbrew sobie) brzmi to dziwnie ale odcinając emocjonalne nastawienie do smoczych monetek, tak powinno się robić.
#kryptowaluty #btc #bitcoin #dogecoin #safemoon
  • 45
@pffflstlss: Wiesz moje wszystkie zbyt wczesne sprzedaże w dłuższym terminie okazały się dobre. Ponieważ jak cena zawrócił spadło niżej niż sprzedałem. Druga sprawa że nie sprzedajesz od razu wszystkiego. Ja robie sprzedaże od jesieni, powoli co pare miesięcy.
@Corona_Beerus: myk jest tylko taki ze juz takich spadkow po 80%-90% nie bedzie nigdy. Zbyt duzo wyplwowych ludzi czy instytucji z grubymi miliardami weszlo w krypto przez ostatnie lata. Kazdy dolek BTC a wiec i >95% innych tokenow ktore go "mimikuja" jest wykupowany.

Korekty 20%-30% tak, spadki o jakich mowisz - jesli sie bedzie ktos trzymal top 100mcap to nie prawa to nastapic #kryptowaluty
@Corona_Beerus: Ty mowisz o spadkach sprzed 3-4 lat, patrz jak swiadomosc i hype na krypto urosla. Jesli myslisz ze ludzie pokroju Elona z bezdennymi portfelami pozwola zeby byc na swoich $ miliardowych spekulacjach/inwestycjach na minusie to sie mylisz. NASDAQ/NYSE widzialo i po 20000% i wiecej w ciagu miesiaca co nie znaczy ze to nie jebnie.
@saintt: przecież Elon ostatnio sprzedał 10% swoich BTC za prawie 300 mln $, czyli widać, że zaczyna powoli spuszczanie BTC przed jebnięciem bańki z końcem roku.

Wystarczy też śledzić wykresy co robią grube ryby z portfelami po 10 tys BTC, rok temu w dołku akumulowały a teraz powoli zaczynają spuszczać (jak Elon).
Zresztą grube ryby też będą chciały sprzedać na górce i odkupić się w dołku, tak jak to robiły do
@Corona_Beerus: Zgadzam się z przemyśleniami - przez kilka lat sobie dokupowałem, najprostsza strategia DCA i miałem totalnie w dupie po ile kupiłem i jak akurat cena spadłą o kilkadziesiąt procent, to nawet lepiej dla mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°). Nie było żadnego stresu, czy głębokiego zastanawiania się, czy już kupić czy może za tydzień, tylko jest kasa - kupuje sobie trochę krypto, portfolio spadło kilkadziesiąt % -
w zależności od wskaźników onchain zacząć


@CzulyTomasz: mogę się założyć że każdy wieloryb widział te wskaźniki i będą tak kombinować żeby te rybki traderów połknąć i wysrać. Jakbyś o tych wskaźnikach wiedział tylko tym mógłbyś pod to grać.