Wpis z mikrobloga

Kolejna krypto-złota myśl XD. Co nauczyła mnie poprzednia hossa? Że BTC i alty potrafią zadupcać w kosmos i da się fajnie zarobić. Póki nie sprzedasz, ja wtedy nie sprzedałem. Później przyszła bessa i czego mnie nauczyła? Że jak jakiś alt spanie 80% to poźniej może spaść kolejne 80% XD Czyli mając 10000zł włożone na górce to "inwestycja" spada Ci do 2000zł a później do 400zł (i nawet może kolejna 80% w dół). Czego się uczę na tej hossie? SPRZEDAWAĆ. I jest to cholernie trudne. Bo widzisz wzrosty i mówisz jeszcze troszkę jeszcze, jeszcze. Ale pamiętam co jest po hossie więc robię małe wyprzedaże (wbrew sobie) brzmi to dziwnie ale odcinając emocjonalne nastawienie do smoczych monetek, tak powinno się robić.
#kryptowaluty #btc #bitcoin #dogecoin #safemoon
  • 45
@Corona_Beerus: tak pewnie będzie, dlatego będę starał się sprzedawać co jakiś czas, nawet mimo tego, że wskaźniki mówią inaczej + część na hodl, której nie ruszam.

Jakbym chciał poczekać ze sprzedażą wszystkiego na szczyt hossy, aż wskaźniki teraz mi pokażą, że to już dobry moment, to mógłbym się nieźle zdziwić.
@Corona_Beerus: nie widzę tu żadnej logiki, nie sprzedałeś, przyszła bessa i co? znowu jest ATH. co niby na tym straciłeś że nie sprzedałeś? po co w ogóle sprzedajecie? ja trzymam od lat i będę trzymał do emerytury, w dupie mam Elona i Chińczyków XD sami piszecie że pompują i spuszczają cyklicznie więc po #!$%@? sprzedawać jak mozna czekać na następną pompe XD filozofia wykopków
@pacjent_0: 90% coinów na rynku jest trefne. Samo ETH też nie za dobrze się zachowywało. Był tylko jeden, powtarzam: #!$%@? jeden projekt na kilkanaście tysięcy coinów który rósł do pary do btc w bessie i był to Chainlink. Szansa że tak trafiłeś... Bardzo mała.
@Corona_Beerus: w tak dynamicznych rynkach ja przyjmuję zasadę że jak mi obróci wkładem x4 to wyjmuję go + na dobrą flaszkę i gdy zaczyna spadać to ratuję co zostało (z reguły zawsze trafiam chwilę przed szpicem lub chwilę po) i tym samym jest spory zysk.
Potem część przeznaczam na dalsze inwestycje, a to co zarobione to kupon odcięty i jest fizycznie, zawsze też zostawiam sobie trochę grosza w danej walucie (15-30$)