Wpis z mikrobloga

Byłem na przeglądzie. Okazało się, że nie dostanę bo mam rozwalona przekładnie kierowniczą maglownice. I teraz nie mam pojęcia czy to robić czy szukac nowego samochodu. Auto mam bardzo stare bo to seat cordoba 1996 rocznik więc można domyslec się w jakim stanie jest ten samochod. Orientuje się ktos ile może kosztować naprawa tego i ile mechanik może wziąć za robotę? Opłaca sie? Typowy wiejski mechanik Miras już mi powiedział że się podejmie naprawy ale mu nie ufam i nie chce być zrobiony w #!$%@?. Z góry dzieki.
#mechanikasamochodowa #mechanika #samochody #seat #pytanie #kiciochpyta
  • 11
@1kBona9Fides7:
Wymiana maglownicy to żadna filozofia, byle wiejski kowal ogarnie. Tylko jak będziesz robił u kowala to pojedź po wymianie na geometrię komputerową żeby zbieżność dobrze ustawić (o ile gość nie ma sprzętu do tego na miejscu).
@1kBona9Fides7: 100zł kosztuje używana na Allegro z drążkami i końcówkami.
Niby nie wiadomo w jakim stanie, ale jak Twoja "rozwalona", to ta pewnie będzie lepsza ;)
Wymiana to nie wiem jak tam z dojściem, ale pewnie z godzina pracy, max 3.
No chyba że to już taki stan że ruszenie jakiegokolwiek połączenia śrubowego to urwane gwinty, mocowania i ogólnie "sprawa rozwojowa".

Czy to się opłaca to już zależy w jakim stanie
@1kBona9Fides7: jeśli nie stać Cię teraz w najbliższym czasie na zmianę auta, to kup używaną. Jeśli w dłuższej perspektywie nadal nie stać Cię na zmianę i jesteś zmuszony jeździć tym, kup regenerowaną/Borsehung/regeneruj obecną. Sprawdź też, czy nie masz luzu na krzyżaku (zaraz przy podłodze w nogach kierowcy) - może wystarczy dokręcić. No chyba, że chodziło o wycieki :P Z jakiego miasta jesteś?