Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
buduję swoją wymarzoną maszynę do pochłaniania kilometrów...

Ale pojawił się problem, a raczej chce go wyprzedzić.

czy tylną przerzutkę SRAM NX1 11s da się ożenić z klamkomanetką Apex 1, czy czeka mnie +300 złotych inwestycji (- cena sprzedaży NX-a) na Apexa z tyłu?

obie przerzutki mają max zakres 11-42, obie są 11-rzędowe. Aczkolwiek mam wątpliwości, czy będzie to śmigać (sposób ciągnięcia linki) . Czy jest na sali kolarz który może to potwierdzić?

#szosa #sram #kolarstwo #rower #budujechimere
  • 17
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@panato: no plusz bombki strzelił :)

"Exact Actuation (Road 10 & 11sp, Mtn 10sp) is 3.1mm while X Actuation (Mtn 11sp) is 3.48mm so there is NO cross compatibility"

A kasety niby takie same, bądź tu mądry i pisz wiersze, no nic zestaw NX pójdzie na handel...
Wynalazki. mają to do siebie że działają, póki układ jest statyczny.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@panato: @Piotr--K: jako że i tak muszę (na własne życzenie) wymieniać napęd, to może iść w kierunku Sory 2x9? Nie byłem nigdy fanem polityki Shimano, ale czytając że 11s Apexa lubi grymasić, sam mam NX-a i wiem że jest wymagający (dokładność regulacji)...

co sądzicie?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Piotr--K: być może, dla mnie to uniwersalny pochłaniacz kilometrów, a serce zawsze ciągnęło mnie to zagiętej kierownicy. Rogi nie dają tego samego, ale nie wyobrażam sobie prostej kiery bez tego "anachronizmu"

Wydaje mi się że Sora będzie rozwiązaniem droższym (zakup korby) , ale bezpieczniejszym - Apex 1 to aktualnie endemit w sklepach, Sora 9 GS to kilkanaście ofert. Różne rzeczy się dzieją, a boję się że jak uszkodzę Apexa (nie jest
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Piotr--K: muszę się przyjrzeć sprawie, jednak czasami takie mieszanie powoduje problemy, z resztą producenci sami mówią, że można ale nie zalecają :)

Poza tym miałem Alivio 9s, biegi zmienia, ale nie jest to jakaś wybitnie mocna sprężyna. Zakładam że nowa Sora RD-R3000 będzie podobna, cena praktycznie ta sama, wózek też chyba max łyka 11-34T w obu.