Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej, man taki problem w pracy, ze moja menago nie chce dać mi wolnego kiedy mój tata jest umierający w szpitalu. Nie widziałam go od miesiąca i już nigdy nie zamienię z nim słowa. Nie śpię już kolejna noc z rzędu, a ona mi mówi że jestem potrzebna w pracy.
Problem jest też taki, że pracuje za granicą i jest ryzyko że wpakuję się na kwarantannę w drodze powrotnej. Co robić?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6094b2255a0849000ad36ed6
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 116
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Miałem kiedyś podobny problem z jednym zjebem w PL, typ lbył Szwedem. Wziąłem zwolnienie na członka rodziny (leżącego już tate, którym musiałem się zająć), ale zdeklarowalem ze będę pracował zdalnie mimo tego zwolnienia. A ten zjeb zadzwonił i usiłował mnie zwolnić przez telefon. Nakreśliłem mu w żołnierskich słowach jak wyglada polskie prawo pracy. Potem sam zachorowałem - generalnie mu się nie opłacało. A Ty wal robotę i jedz do ojca.
  • Odpowiedz
@koku
Takie rady jaki pracodawca, serio. Nie ma się co rozczulać nad legalnością działań jeśli menadżer nie chce w takiej sytuacji dać wolnego.

P.S. Nie ma możliwości odmówić urlopu na żądanie jeśli powiesz że jesteś pod wpływem alkoholu bo wtedy nie można pracować.
  • Odpowiedz