Wpis z mikrobloga

Drodzy towarzysze w tej wspaniałej zabawie jaką są #mirkowyzwanie !!


No nie mam nic do #weganizm i #wegetarianizm i innych dziwnych preferencji żywieniowych a nawet seksualnych, no ale ostatnio taką abominacje kulinarną - wykonałem już dość dawno, gdy to stwierdziłem że zupa krem z orzechów włoskich to moze być ciekawy pomysł i ciekawe czemu jej jeszcze nigdzie nie widziałem.
Po zrobieniu tej zupy, zrozumiałem że jej jeszcze nie jadłem bo mam kochających rodziców i miałem dobre dzieciństwo i nikt nie chciał mnie skrzywdzić próbując nakarmić tym błotem z chlebem jakim była ZUPA KREM Z ORZECHÓW - aktualnie jest to czempion wśród mojej niejadalnej twórczości kulinarnej.

Dziś chciałem zrobić kolejne brownie, bo ostatnio brownie z czerwoną fasolą podbiło moje serce a i brownie z majonezem kieleckim było dobre, tym razem chciałem przekonać się do awokado, którego brownie miało być głównym składnikiem.
Początek był nawet całkiem niezły, udało mi sie zdobyć dojrzałe awokado, które przy rozbieraniu, stawiało równie silne opory co pewna internetowa idolka młodzieży, po rzuceniu jej drobnego tipa. xdn't

Dalsza część przygody szła równie dobrze, bo samo ciasto/krem szybko nabrało przyjemnej i apetcznej barwy przedstawiciela głównej siły robotniczej na dawnych amerykańskich ranczach a aromat oraz smak zwiastował iż będzie to mój kolejny sukces tego tygodnia(zaraz za ułożeniu olbrzymiej wieży z papieru toaletowego).
Gdy nadszedł moment wypełnienia blachy tym egzotycznym wyrobem moich nazbyt chudych dłoni, w mojej głowie pojawił sie somethingisnotyesTUSK.png, ciasto było strasznie gęste i musiałem je rozsmarować, ale grubość ciasta zgadzała sie z tym co widziałem na zdjęciach, wiec dalej miałem nadzieje.
Po 30 minutach w których zdążyłem zrobić polewe i zgnieść orzechy by były zwieczeniem mojej walki - wyjąłem ten dziwny niewyrośniety twór pachnący intensywnie i apetycznie by po krótkim przestudzeniu zabrać sie za jego konsumpcje i wchłaniać ten sukces, niczym informacje o kolejnych porażkach prezydenta Wawki podawanych w codzinnych wiaodmosciach TVP.
Juz gdy pierwszy kęs spoczął na moim języku wiedziałem że...


Gdyby ktoś na śląsku zdecydował się podjąć wyzwanie i zrobić ciasto z poniższego linku to może mnie zaprosić na konfrontacje z jego umiejętnościami kulinarnymi, z chęcią wpadne spróbować tego samego wyrobu z innych dłoni.
https://www.marta-gotuje.pl/awokado-brownie/?fbclid=IwAR32Ys-lpmRp9vnoEJ9BtviwQeDE6576N8CSdQ4ZS8_1zPFd8etU-qghUvw

tldr: zrobiłem wegańskie brownie a avokado i ssie pałe.

Ps. Twórczość Pani Marty wydaje się być wysokich lotów i pewnie musiałem zrobić coś mniej doskonale, wiec jakby co to Pani Marta spoko chyba. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
kosa1410 - Drodzy towarzysze w tej wspaniałej zabawie jaką są #mirkowyzwanie !!

SP...

źródło: comment_1620418094jeesvKNVPNdK5urMVqNZ4r.jpg

Pobierz
  • 6