Wpis z mikrobloga

  • 0
@Akayari co ciekawe, ich krewniak Skrzypłocz żyjący od niemal kilkuset milionów lat jest teraz masowo poławiany ze względu na jego krew wykorzystywaną w szczepionkach. Fascynujące stawonogi.
@afro2000: Prawdopodobnie ich krewniak, bo pewności nie ma. A od mniej więcej 150 milionów lat Skrzypłocz wygląda tak samo. Zresztą, już od od triasu nie za wiele się zmieniły xD Delikatnie ten kolec, czy tam ogon.

Stawonogi po prostu są super. Trylobity tysz, bo można je w kamieniach znaleźć :D
  • 0
@Akayari tak, w ogóle ta systematyka fauny jest arcyciekawa. Ostatnimi czasy zainteresowałem się podtypem bezkregowców. Byłem zdumiony, że najwyżej w hierarchii tam stoją ośmiornice, podczas gdy u kregowców - my, ludzie. Rozbudziło to moją wyobraźnię i zacząłem się zastanawiać jakby to było jakby to jednak bezkręgowce z ośmiornicami na czele wiodłyby prym na naszej planecie.
@afro2000 no a kto rządził w oceanach w Ordowiku? Sylurze, aż do pojawienia się największych morskich, gadzich predatorów w triasie? Nasze głowonogi bardzo długo zajmowały szczyty łańcuchów pokarmowych w niszy wodnej. Nie za wiele się zmieniło, to spryciarze, myślący mackami :D