Gorące dyskusje ostatnie 12h

na Ukrainie na paragonach z restauracji widnieje tekst "chwała ukrainie" xDDD wyobraźcie sobie dostawać "czołem wielkiej polsce" na paragonie u nas xDDD #ukraina #ciekawostki

odpowiedzi (33)

Najwyższym szczytem w Układzie Słonecznym jest Olympus Mons na Marsie. Wznosi się na 21 229 metrów ponad średnią powierzchnię planety i 25–27 kilometrów nad otaczającą go równinę. To prawie 3 razy tyle co Mount Everest, najwyższy szczyt ziemski. Olympus Mons jest wygasłym wulkanem tarczowym i powstał poprzez powolny i długotrwały wyciek lawy. Wg danych obserwacyjnych z sondy Mars Global Surveyor ostatnia erupcja miała miejsce ok 100-200 milionów lat temu. Znajdujący się na jego wierzchołku krater jest długi na 85 km, szeroki na 60 km oraz głęboki na 3 km.

#geologia #kosmos #ciekawostki
    pokaż całość

odpowiedzi (43)

No dobra mam dla was zagadkę jak się u was mówi na to? Ja mówię chochla różowy mówi czerpak a jeszcze słyszałem określenie warząchew. nawet nie wiem czy ortograficznie poprawnie to zapisałem xd wszystkie te określenia z #podlasie. Jak to jest u was? #kiciochpyta #pytanie

odpowiedzi (105)