Wpis z mikrobloga

Szukałem sobie wczoraj ubrań na siłownię z nike. Na stronie głównej były wymieszane stroje damskie i męskie. Zwróciłem uwagę, że jedną oferte dla kobiet reklamuje osoba otyła. Z ciekawości odpaliłem płeć ,,kobiety'' i na każdej stronie była przynajmniej jedna oferta gdzie jakiś produkt reklamuje otyła/gruba dziewczyna. W innych kategoriach to samo.
Następnie przełączyłem na ,,mężczyźni'' i nie uwierzycie ( ͡° ͜ʖ ͡°) - ubrania są pokazaywane TYLKO na szczupłych albo wysporotwanych facetach. Dla pewności przejrzałem kilkanascie stron, ani jednego grubego nie znalazłem. Dlaczego takich ubrań nie może reklamować jakiś koleś z piwnym brzuchem? Bo co? Bo brzydkie? Bo się nie sprzeda? Dlaczego bycie grubym jest ,,cool'' tylko jak jesteś kobietą?

Ale wiadomo ,,body positive'' i ,,każde ciało jest super'' ,a jak jesteś grubym facetem to zamknij mordę brzydalu. Reklamy z otyłymi/z zarośniętymi pachami, nogami u kobiet, tak mężczyzna zawsze musi ładnie wyglądać na tip top...
#lewackalogika #urojenialewakoidalne #bekazlewactwa #silownia #bekazgrubasow
technojezus - Szukałem sobie wczoraj ubrań na siłownię z nike. Na stronie głównej był...

źródło: comment_1620468737Z6DTIq2J5icb29kdXE36m9.jpg

Pobierz
  • 80
@technojezus: Rok 2021, ludzie dowiadują się jaką firmą jest Nike i jakie wartości reprezentuje. Jest ogromna różnica pomiędzy body positivity a promowaniem otyłości. Moim zdaniem umieszczanie w nadmiarze zdjęć osób otyłych jest wykorzystywaniem naiwności oraz słabości ludzi z nadwagą i hipokryzją. Podejrzewam, że gdyby faceci na zdjęciach mieli taką nadwagę, klienci płci męskiej raczej wybrali by produkty firmy, która pokazuje produkt na osobie szczupłej.
@technojezus zgadzam się z komentarzem wyżej poza tym, że faceci nie kupowaliby, gdyby był gruby model. Kupowaliby tak samo tak i tak, to nie opłaca się kombinować. A kobiety są bardziej podatne na takie chwyty, bardziej przykładają wagę do tego jak ubranie leży, na jakieś drobne szczegóły. Po prostu to się firmie opłaca, a te gadanie, że body positive to tylko przy okazji.

Facet idzie na siłkę to bierze rozciągniętą koszulkę i
@Phyrexia: to są zwykłe podwójne standardy. Tak samo jak w tych wszelkich ruchach ,,body positive'' większość o ile nie wszyscy stanowią kobiety, które są tak leniwe, że do swojego #!$%@? wymyślają jakieś głupoty, a lewica temu przyklaskuje. Nawet jak w google wpiszesz ,,body positive'' to od razu na starcie wyskakują ci zdjęcia z samymi kobietami