Wpis z mikrobloga

@Reevo: oczywiście, że mogą - jedynym ograniczeniem jest wiek najstarszego kredytobiorcy (rodzice bez rozdzielności muszą brać kredyt razem) - maksymalnie 75-80lat w chwili ostatecznej spłaty kredytu.

inna nieruchomość może być też wkładem własnym (ale bodajże tylko w Santander)
@Reevo przy DG banki zazwyczaj biorą pod uwagę ostatnie 12 miesięcy (lub nawet 24) i będą wyliczac średnią. Jeśli mówisz że mało się działo, najlepiej byś przystąpił do kredytu z rodzicami, lub jednym z nich. W takiej sytuacji zdolność kredytowa będzie wyliczana na podstawie zarobków was wszystkich, więc na pewno wyjdzie. Jednak, w zależności ile lat mają rodzice, okres kredytowania może być dość krótki. Z tego co pamiętam, Alior bank miał okres
@karolinana: Tak, z reguły wyciągają 24 miesiące i tu leży mój problem.

Wiesz jak wygląda sytuacja z własnością tego mieszkania? Jeżeli w hipotece będą 4 osoby, ja, moja różowa, oraz moi rodzice, jak podzielona jest własność mieszkania?
@Reevo: Jak chcesz mam kontakt do bardzo fajnej i profesjonalnej kobitki z Wrocławia - jest doradcą kredytowym i zajmuje się całą papierologią, łącznie ze sprawdzeniem umów z notariuszem i deweloperem.
Wszystko załatwisz zdalnie. Jak coś to PW
Mam wkład własny, nie mam jeszcze zdolności kredytowej. Rodzice posiadają dwie nieruchomości (jedna nieużywana), oraz bardzo wysoką zdolność kredytową (spora pensja, budżetówka, ojciec pracujący emeryt). Czy są w stanie jakoś pomóc mi z kredytem? Poświadczyć moją wypłacalność?


@Reevo: Poręczyciele nie występują dzisiaj przy kredytach hipotecznych. Istnieje jednak możliwość przystąpienia do kredytu z innymi osobami, gdzie każdy będzie kredytobiorcą, który solidarnie odpowiada za zobowiązanie. W tym konkretnym przypadku ograniczeniem może być wiek