Wpis z mikrobloga

Dobry,

Zacząłem biegać (ponownie). Pierwszy miesiąc poszedł z górki, wszedłem na poziom, który uważam za dobry na początek.

Chciałbym się was zapytać o opinie - czy wspomaganie się monohydratem kreatyny i betalaniną ma sens? Ponieważ podpowiedział mi to znajomy, lecz nie jestem co do tego pewien.

Są jakieś inne środki które pozwoliłyby na szybsze regenerowanie się po biegu? Nie proszę tutaj o magiczne środki które nagle polepszą mi tempo.

#bieganie #odzywki
  • 19
via Android
  • 0
@Miglancu dzięki! Takich wiadomości oczekiwałem, po prostu nazwy środków, bo już sam się w tym nie łapię, poczytam i może zakupię.

Kreatynę biorę bo podobno wpływa na rozwój mięśni ćwiczonych - czyli na moje pomaga mi z nogami (òóˇ)
via Android
  • 0
@aukolb do interwałów się zbieram i zebrać nie mogę. Próbowałem ich parę razy w poprzednich sezonach i wiem z czym to się je. Ale kiedyś będzie trzeba.

Dzięki za rady ( )
@Cooperr: kreatyna na pewno w jakimś malym stopniu tez pomoze. Najlepsze polaczenie daje kreatyna+cytrulina, natomiast pisze to w kontekscie treningow siłowych na silowni.

Z wlasnych obserwacji dodam, ze czuc poprawe przy cytrulinie, nie działa jak kofeina pobudzajaco, ale jakby masz wiecej paliwa w baku, pozniej dopada Cie brak energii. Polecam!
Chciałbym się was zapytać o opinie - czy wspomaganie się monohydratem kreatyny i betalaniną ma sens? Ponieważ podpowiedział mi to znajomy, lecz nie jestem co do tego pewien.


@Cooperr: Kreatyna jest przebadana na wylot i faktycznie ma te "5%" pozytywnego wpływu na trening, jednak w momencie gdy zaczynasz i przez kilka miesięcy (jeśli nie rok) będziesz dopiero docierał trening, sprawdzał które plany treningowe na ciebie działają - po prostu tych 5%
@Cooperr: Oba specyfiki jak najbardziej, jeżeli mają nawet Tobie pomóc na poziomie placebo ;). Kreatynę biorę praktycznie całe dorosłe życie, ale i trenuję siłowo sporo. Kreatyna bierze udział w przemianach beztlenowych, czyli raczej sprinty, krótki finisz. BetaAlaninę też stosuję, ona ma wpływ na wysiłek tlenowy, ale tu ciężko jest jednoznacznie ocenić wpływ, bo nie wiem jak byłoby bez niej :D. Lubię po prostu jak mnie swędzi gęba po betaalaninie ( ͡
czy wspomaganie się monohydratem kreatyny i betalaniną ma sens?


@Cooperr: ma, stosuje i na pewno mi to nie szkodzi, dorzucam do tego jeszcze cytulinę, jedyny minus to te "ciarki" po beta alaninie, za którymi nie przepadam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Android
  • 1
@pernikovy_tatko
@maciup88

Ciarki po becie są fajne, jakbyś 3 kawy wypił ( ͡º ͜ʖ͡º)

A tak serio, to jak zaczyna działać to wystarczy iść już biegać (w moim przypadku). Wtedy nawet tego nie czujesz.

Może te środki to placebo, ale przynajmniej w głowie mam że pomagają ( )