Wpis z mikrobloga

Zawsze mnie śmieszy jak przedsiębiorcy narzekają na podatki xD. Dobrowolnie założyli firmę. Byli świadomi jakie są stawki podatkowe. Przecież nikt ich nie zmusza do prowadzenie biznesu, zawsze się mogą przekwalifikować i iść na etat.

A oni tylko "daj". Daj dotacje, subwencje, granty, dofinansowanie, zwolnienia, dopłaty, subsydia, pożyczki (najlepiej na 0% albo bezzwrotne). Państwo ma zbudować drogi, które oni zajadą przeładowanymi samochodami. Państwo ma zbudować komunikację zbiorową, żeby pracownicy mogli dojechać do ich firm. Państwo ma zapewnić wykształcenie dla pracowników. Państwo ma zapewnić pomoc w czasie kryzysu.

A co oni dają w zamian? Nic. Podatków nie płacą, pensje marne. Nawet gorzej, bo robią więcej szkód niż pożytku. Pracownika trzeba wyleczyć, bo Janusz go zajechał jak starego MANa. Powietrze zasmrodzone zanieczyszczeniami z fabryk albo gównem wylanym do rzeki. Trzeba dopłacić z budżetu, bo Janusz wolał kupić Audi niż zainwestować w firmę i zaraz zbankrutuje xD.

Polscy "przedsiębiorcy" - najbardziej pasożytnicza i roszczeniowa grupa społeczna w Polsce. Z ego na poziomie Kulczyka xD. Gdyby nie musiał płacić 1500 ZUSu miesięcznie to otworzyłby drugi Amazon. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#antykapitalizm #gospodarka #ekonomia #praca #pracbaza #januszebiznesu #takaprawda #polska #podatki
Pobierz Ignacy_Loyola - Zawsze mnie śmieszy jak przedsiębiorcy narzekają na podatki xD. Dobro...
źródło: comment_1620733640HgkCBoUFr7FelX0EabSWiE.jpg
  • 55
@bartez_94: I ryzyko, że jak coś #!$%@? to wszystko z Ciebie ściągną, brak przywilejów wynikających z UoP i minimalna emerytura. Coś za coś. Każdy odpowiada za siebie i swoje wybory - jak komuś się etat nie podoba to niech otwiera działalność, a jak komuś działalność obrzydła - może iść na etat. Proste.

No, ale najlepiej płakać na wykopie jak się ma ciężko samemu nic nie robiąc, aby to zmienić.
Zawsze mnie śmieszy jak przedsiębiorcy narzekają na podatki xD. Dobrowolnie założyli firmę. Byli świadomi jakie są stawki podatkowe. Przecież nikt ich nie zmusza do prowadzenie biznesu, zawsze się mogą przekwalifikować i iść na etat.


@Ignacy_Loyola: Zawsze mnie śmieszy jak pracownicy narzekają że mało zarabiają i się męczą w pracy xD. Byli świadomi jakie są wynagrodzenia. Przecież nikt ich nie zmusza do pracy, zawsze się mogą przekwalifikować i założyć firmę.
@Ignacy_Loyola: Zawsze mnie śmieszy jak pracownicy narzekają że mało zarabiają i się męczą w pracy xD. Byli świadomi jakie są wynagrodzenia. Przecież nikt ich nie zmusza do pracy, zawsze się mogą przekwalifikować i założyć firmę.


@mayek: Przecież ten argument jest od zawsze stosowany przez polskich przedsiębiorców wyklętych. Najczęściej tych, którzy firmę i kapitał odziedziczyli po tatusiu i rżną rekinów przedsiębiorczości.
Zawsze mnie śmieszy jak przedsiębiorcy narzekają na podatki xD


@Ignacy_Loyola: przedsiebiorcy narzekaja na podatki bo sami je placa.
Pracownik na etacie dostaje pensje netto, a wszelkie podatki sa odprowadzane automatycznie.
Jakby pracownik tez dostawal do lapy tyle ile firma za niego placi i sam mial wszystko oplacac, to tez by narzekal.

Tylko taka roznica. Jedni sa swiadomi ile placa, drudzy nie