Wpis z mikrobloga

Mirasy, szukam młodemu gamingowego notka, a cebula w kieszeni i finalnie będzie to chyba Legion 5, ale...
Do wyboru jest 5i z RTX 2060 i 5 z RTX 1660Ti.
No i teraz jak zwykle w przypadku doktoryzowania się w jakimkolwiek temacie - im więcej wiesz, tym mniej wiesz.
Przeczytałem o jeden wpis na redicie za dużo i wynorałem, że wersja 5i ma "najsłabszą" wersję 2060 - ponoć obcięto pobór do max 85 wat (pi ma 100w, a p 115 w). Ten wpis dotyczył jednostek z Ryzenami, a ja kcem Intela, bo Ryzenów nie ma 17".
Ale do brzegu: czy ktoś może potwierdzić/zaprzeczć (lub rzucić nowe światło na sprawę), że w linii intelowskiej działa to tak samo i model 5i będzie 85 watową wydmuszką i w sumie będzie bardzo zbliżony osiągami do wersji z GTX 1660Ti?
#kiciochpyta #pcmasterrace #laptopy #komputery #nvidia
  • 16
  • Odpowiedz
@wypokowy_expert: ponoć nie ma biedy z gorącem, ale to penie ze względu na niższy pobór i obawiam się, że po wypaleniu biosa będzie problem
poza tym czytałem opinię typa, który wypalił bios od asusa odblokowujący pełną moc i dzieją mu się dziwne rzeczy włącznie z problemami z bootowaniem, więc sobie podaruję ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Ewenement: no i właśnie DLSS jest tym co trzyma mnie w rozterce, bo jednak jest to rozwiązanie przyszłościowe i coraz więcej gier będzie to implementować, a wzrost wydajności potrafi być znaczący...
  • Odpowiedz
RTX 2060


@kry-kry: Raczej bym się bardzo nie podniecał RTXem i DLSSem na de facto najsłabszej karcie z tamtej generacji. RTX w grach chodził przyzwoicie dopiero od 2070 i wyżej. Karty do lapków na dodatek to albo kastraty albo dość znacznie mają obniżone napięcie, tak czy siak desktopowym one nie dorównają.

wypaleniu biosa będzie problem


Że co ? ( ͡º ͜ʖ͡º) Chyba masz na myśli update/wgrywanie
  • Odpowiedz
@Intermaj00r: chciałbym się 5,5 K zamknąć z 17"/16 GB
właśnie po namowie @CuckCuckKlan zacząłem sprawdzać benchmarki i5-3060 vs i7-2060 i Tu akurat chyba Acer Nitro 5 spełnia, tyle, że szukałem na razie pobieżnie tylko na Allegro
  • Odpowiedz
@Intermaj00r: eeee - nie wiem...
Wiesz przez ostatnie kilka lat używałem ROGa 17" i po pierwsze jak dotykam TUFów, to boję się, że ten gównolit z którego go zrobili zaraz mi się rozpadnie w ręcach, a po drugie, 15" nie wchodzi w rachubę - czasami ja tego będę używał i ja po prostu w małe ekrany już nie umiem ;)
  • Odpowiedz
@CuckCuckKlan: no biorę i generalnie i5-3060 jest silniejszy w gamingu niż i7-2060 i teraz szukam znajomych co kupią jakieś acery, bo jest promka, że za 3 szt. 10% rabatu na wszystko, wtedy bym się zmieścił z i7-3060 ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
  • 0
@Intermaj00r: eeee - nie wiem...

Wiesz przez ostatnie kilka lat używałem ROGa 17" i po pierwsze jak dotykam TUFów, to boję się, że ten gównolit z którego go zrobili zaraz mi się rozpadnie w ręcach, a po drugie, 15" nie wchodzi w rachubę - czasami ja tego będę używał i ja po prostu w małe ekrany już nie umiem ;)
@kry-kry te tufy były też w wersji 17.

Jako użytkownik 15stki
  • Odpowiedz