Wpis z mikrobloga

14 godzin po szczepieniu pierwszą dawką Moderny.
Właśnie się obudziłem i czuje się jakbym miał grypę: łamie mnie w kościach, boli mnie głowa, lekko gardło i mam dreszcze. Nie jest przyjemnie
  • 76
  • Odpowiedz
@kuba565: no bo zaszczepiles sie covidem tylko pozbawionym czynnika ktory powoduje atakowanie organizmu szczepionka ma po prostu nauczyc twoj organizm obrony przed covidem i juz teraz masz covida
  • Odpowiedz
@kuba565: A ile masz lat? sąsiadka też zaszczepiła się Astrą, bardzo źle to przeszła, jak wyszła po 4 dniach z domu wyglądała jak trup, taka blada i jeszcze się trzęsła ehh, no ale ona chuda, dużo pali i pije dużo kawy, mało je, okolo 40 lat ma. Coś ostatnio dużo osób skarży się na tą astrę. Nie śledzę tematu w ogóle, tylko czasem czytam co tam na tagu #koronawirus no ale
  • Odpowiedz
@kuba565: a myslisz ze szczepionka to cudowny lek to po prostu wirus pozbawiony jakiegos genu i uczysz organizm obrony to tak jakby zolnierz byl i nauczyc go obslugi broni raz bez amunicji a potem w ramach szczepionki podano mu amunicje
  • Odpowiedz
@Floooki: Właśnie słyszałem, ze po drugiej jest gorzej ( ͡° ͜ʖ ͡°).
@Marek_Mostowiak: w czerwcu bede miał 27. Dzięki Mireczku!
@Matsew: mRNA chyba tak nie działa, znaczy efekt jest tem sam, ale to te wektorowe szczepionki mają nieaktywnego wirusa, a Moderna i Pfizer chyba mają w sobie instrukcję do walki. Czyli jedne uczą poprzez „walkę z osłabionym wrogiem” a drugie przez „wgranie instrukcji obrony” .
  • Odpowiedz
@kuba565: no czasumierac nikt ci sie nie kazal szczepic badania kliniczne nad szczepionką powinny trwac 2lata na grype do tej pory nie ma szczepionki a na covida od razu wynalezli no i ty tego nie rozumiesz to teraz cierp pamietaj zrobiles to na wlasna odpowiedzialnosc nawet mi cie nie zal
  • Odpowiedz
@kuba565: O czyli ten sam rocznik 94 ;) co cię skłoniło do szczepienia? Bo narazie to w sumie nic Ci zaszczepieni nie zyskają (mam na myśli np. taki wymóg, że jak chcesz iść na basen, siłownię czy tam restaurację to trzeba być zaszczepionym), no chyba, że w pracy tego wymagali?
  • Odpowiedz
@kuba565: mowie prawde przeczytaj sobie testy kliniczne szczepionek i jak reagowali ludzie na testyzreszzta mam to w dupie co ty robisz jak mozna przyjac cos co nie ma sprawdzonego dlugiego efektu dzialania
  • Odpowiedz
a myslisz ze szczepionka to cudowny lek to po prostu wirus pozbawiony jakiegos genu i uczysz organizm obrony to tak jakby zolnierz byl i nauczyc go obslugi broni raz bez amunicji a potem w ramach szczepionki podano mu amunicje


@Matsew: widze, że kolega też ma gorączkę :)
  • Odpowiedz
mRNA chyba tak nie działa, znaczy efekt jest tem sam, ale to te wektorowe szczepionki mają nieaktywnego wirusa, a Moderna i Pfizer chyba mają w sobie instrukcję do walki. Czyli jedne uczą poprzez „walkę z osłabionym wrogiem” a drugie przez „wgranie instrukcji obrony” . Tak to rozumiem, ale mogę się mylić. I chyba właśnie w moim organizmie trwają manewry ;)


@kuba565: w sumie dobrze to łapiesz :) mRNA (Pfizer I Moderna)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 118
@Matsew: XDDDDD jakiego długiego efektu działania? Człowieku poczytaj coś innego niż szurowskie media, posłuchaj naukowców, pooglądaj kanały na YT popularnonaukowe itd. a nie wypowiadasz się na temat o którym nie masz pojęcia
  • Odpowiedz