Wpis z mikrobloga

Całe wystąpienie pokazuje że jeżeli chodzi o #sluzbazdrowia to oni nie mają zielonego pojęcia jak ją naprawic

Więcej piniendzy


No fajnie ale samo więcej pinionszkow to trochę za mało

Więcej lekarzy i pielęgniarek


Głębia tej strategicznej mysli xDD. Zwłaszcza że dotychczas nic nie zrobili żeby bylo więcej lekarzy

Krajowa sieć kardiologiczna


To niby fajny pomysł ale czy pomysl na służbę zdrowia jest taki że kazda specka będzie mieć własną Krajową Sieć? Trochę bez sensu

Ustawa o jakości uslug


Ustawą znieść słabe usługi medyczne xDD

Dyżury 24 h w każdym powiecie


Po latach analiz wynalezlismy w Polsce SORy

#medycyna #neuropa #4konserwy #nowynielad #bekazpisu
  • 17
@Kjedne Ale Ty krytykujesz samemu nie mając bladego pojęcia jak wygląda sytuacja. Jesteś jak Janusz z harnasiem w łapie leżący na kanapie przed tv krytykujacy kogoś formę.
@Mathas:

Powtarzam:

To nie ja biorę pieniądze od 6 lat za to żeby robic coś ze służbą zdrowia.

Co więcej podałem ci przykład programu dla zdrowia Żymona, swoje propozycje mają też Rezydenci. Ja jako obywatel nie jestem od wymyślania tylko od rozliczania. Dasz mi tak z pół miliona grantu to mogę ci przygotować jakaś strategię.
Głębia tej strategicznej mysli xDD. Zwłaszcza że dotychczas nic nie zrobili żeby bylo więcej lekarzy


@Kjedne: chyba jednak zrobili, pozwiekszali limity na studiach nie dbajac w zaden sposob o infrastrukture czy kadre i pootwierali jakies gowno uniwersytety ktore prawie traca akredytacje na posiadanie wydzialu medycznego rok czy dwa po otwarciu.

Krajowa sieć kardiologiczna


Tutaj pewnie chodzi o sensowne rozlozenie dostepu do koronarografii i PTCA, tak samo jak w miare sensownie powinny
chyba jednak zrobili, pozwiekszali limity na studiach nie dbajac w zaden sposob o infrastrukture czy kadre i pootwierali jakies gowno uniwersytety ktore prawie traca akredytacje na posiadanie wydzialu medycznego rok czy dwa po otwarciu.


@Strahl: tylko, że nie zwiększyli miejsc na specki szczególnie, a poziom studiów spada

Dodatkowo na tych gówno uniwersytetach zaczęto wciskać na siłę humanistyczne gówno-przedmioty, żeby przy okazji poprawiać pensum zbędnym kierunkom. Polecam twojej uwadze program medycyny na
@Strahl: korzystając z okazji ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak oceniasz szansę na dostanie się na specke na okuli u was w Rajchu ? bo opinie rabinów są różne

+ czy jest sens dostawać się w Polsce albo potem próbować np. po roku się dostawać w De ?
@Kjedne: Zalezy - jak chcesz z miejsca trafic do duzego osrodka uniwersyteckiego to jest problem jezeli nie bedziesz blyszczal, a blyszczec ciezko, bo miejscowi tez blyszcza i sa miejscowi. Jak chcesz zaczac od mniejszego osrodka albo gdzies na wschodzie i potem przeskoczyc to znajdziesz miejsce bez problemu, mam trzech znajomych na okulistyce. Na radio jest bardzo podobnie.

+ czy jest sens dostawać się w Polsce albo potem próbować np. po roku
@Kjedne: Szczerze, to nie wiem, a nie chce klamac. Mnie Berlin nigdy nie krecil. Ale SZEROKO pojete okolice Berlina mnie kiedys zapraszaly na rozmowy o prace bez problemu(ale nigdy nie pojechalem bo slalem podania na slepo i nawet nie wiedzialem w pewnym momencie, kto mi odpowiadal xD przy czym zachod i poludnie tez zapraszaly), wiec w radio sie da. Ja pracowalem na poludniu i w NRW, na wschod mnie nigdy nie
@Kjedne: Generalnie trzeba sie nie bac, ja wyslalem swego czasu jak jelop 50 podan hurtem bo myslalem, ze odpowiedza mi z dwoch osrodkow gora, a po dwoch tygodniach nie wiedzialem jak poupychac terminy w grafik z jezdzeniem po calych Niemcach i gdzie sie w koncu zdecydowac. xD