Wpis z mikrobloga

@komuher: no patrz, mniej więcej tyle mamy, na wszystko nas stać, niczego nam nie brakuje, mamy na zachcianki, jakąś elektronikę bez rat czy kredytów, wyjścia do restauracji, wakacje itd. Do tego zostaje kilka k co miesiąc oszczędności. Ja wiem, że narracja jest inna, ale za takie pieniądze da się zupełnie swobodnie żyć. Może kiedyś się o tym przekonasz
@komuher: pewnie, że zrozumiałem xD Nie rozumiem po wuja wafla zestawiasz pensję 14k z ceną metra kwadratowego w większym mieście xD
Odkładasz te 12k co miesiąc na każdy metr mieszkania? Bo tak to brzmi

Równie dobrze mogę powiedzieć, że przecież cena przeciętnego samochodu to 90-100k, więc brakuje mi co miesiąc 86k żebym mógł sobie OD TAK kupić samochód
@kolargolo: @GrafikaUltraHaDe: pierwsze błędne założenie - mówimy o zarobkach JEDNOSTKI, a nie pary. Koszt życia bezdzietnej dwójki jest znacznie niższy niz singla (choćby koszt wynajmu mieszkania na osobę, zakupy, samochód, wakacje). Po drugie @GrafikaUltraHaDe: 2-3 lata mówisz... ok policzmy to. Mieszkanie ok 50m2 w Warszawie w tym momencie to jakieś 600 tysi (zakup plus wykończenie). 600 tysięcy dzielone na 36 miesięcy to prawie 17 tysi miesięcznie. Uwaga uwaga -