Wpis z mikrobloga

Zacząłem jeździć trochę więcej na rowerze (trekkingowy) w celu zrzucenia wagi i nabrania kondycji.
Chciałem trochę doinwestować, żeby jazda była wygodna bo obecnie po 20km boli mnie tyłek.

W związku z tym szukam siodełka pod moją tłustą dupę.

Obecnie mam takie

Myślałem o czymś zdecydowanie szerszym i rozważam:
MIĘKKIE SIODEŁKO ROWEROWE NA SPRĘZYNACH SELLE s028
lub
SIODEŁKO WITTKOP MEDICUS TWIN 3.0 ŻELOWE MIEJSKIE

Które będzie lepsze?
Ewentualnie może jakieś inne propozycje? :D

Mój rower to trekking firmy Lazaro.
Jeżdżę po drogach utwardzonych ze średnią prędkością 18km/h (wiem, wstyd, ale chcę popracować nad tym :D)

Dodatkowo mam sztycę z amortyzacją (firma UNO, nie znam modelu). Mam wrażenie, że ta amortyzacja (przynajmniej w porównaniu z siodełkiem, które mam) więcej szkodzi niż przynosi korzyści.
Może warto wymienić na zwykłą nieamortyzowaną sztycę?

#rower
  • 9
Chciałem trochę doinwestować, żeby jazda była wygodna bo obecnie po 20km boli mnie tyłek.


@dzbpl: najpierw pojeździj kilka tygodni, dupa się przyzwyczai. Ile już zrobiłeś na tym rowerze? Poza tym przesadnie miękkie i kanapowe siodełko na dłuższą metę jest jeszcze gorsze - ważne, żeby dobrze podpierało kości kulszowe, wtedy może być nawet dosyć twarde.
@dzbpl: ale "zawsze" to znaczy ile? Bo jeżeli robiłeś po 200km w sezonie to nic dziwnego. Napisz ile już na nim przejechałeś w tym sezonie, to powiemy ci czy warto myśleć o siodełku.

Poza tym jest jeszcze kwestia czy jest w dobrym rozmiarze, czy jest dobrze ustawiona kierownica i wysokość itd. itp.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dzbpl: Zmierz rozstaw kości kulszowych i pod to dobierz szerokość siodła. Możesz to zrobić w sklepie albo wykorzystując gąbkę florystyczną. Poszukaj na YT. :)
@dzbpl: daj sobie jeszcze tydzień moim zdaniem ( ͡º ͜ʖ͡º) No i tak jak napisał wyżej kolega Tetravis89, jeżeli się nie poprawi to zrób tak jak napisał. Poszukaj sobie też jak ustawić poprawnie wysokość siodła, to też może ci pomóc.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dzbpl: nie kupuj siodełek na Allegro bez mierzenia jaki masz rozstaw kości kulszowych. Możesz albo zmierzyć chałupniczo, albo skoczyć do sklepu gdzie ci dobiorą pod twój wymiar. Kupisz siodełko raz i więcej już nigdy nie będziesz musiał. Dodatkowo zwykłe gacie rowerowe, żebyś sobie nie obcierał skóry przy jeździe