Wpis z mikrobloga

@wiem_wszystko: tak, rób sobie korony na NFZ. Albo kanałowe. Aha, jasne. No chyba, że jesteś jednym z tych, którym niepełna klawiatura nie przeszkadza... W końcu statystycznie wygląda to bardzo źle.

Ciekawostka (za https://www.medonet.pl/narodowy-test-zdrowia-polakow/co-dolega-polakom-,kto-sie-boi-dentysty--az-98-proc--doroslych-polakow-prochnica-i-choroby-przyzebia,artykul,92068503.html):

Ze statystyk wynika również, że kilka milionów Polaków ani razu w ciągu roku nie było u dentysty, choć aż 98 proc. ma problemy z zębami. Na próchnicę cierpi połowa przedszkolaków, 91,5 proc. osiemnastolatków i prawie wszyscy dorośli. Jednocześnie
  • Odpowiedz
@veneficuss: Jeżeli na cały ZUS maja robić UOPowcy, bo przedsiębiorczy maja preferencyjne ZUSy, zawieszanie działalności, reszta uciekała na nieozusowane umowy śmieciowe to tak.

Dziwnym trafem najgłośniej o braku emerytur krzyczą w moim otoczeniu biznesmeni zatrudnieni u brata, albo wujka na 1/8 etatu żeby wincy tera mieć i nowy TV kupić.

Powolutku ale idzie ku lepszemu. Koniec z utrzymywaniem całego społeczeństwa przez UOPowcow a zwłaszcza kosztotworcow na JDG
  • Odpowiedz
@rachuneksumienia: Mam na mysli spierodlony system gdzie ja placac zus legalnie wysoki nawet moje pieniadze nie sa odkladane tylko przekazywane emeryta za miesiac co powoduje brak zaufania do systemu. Uwazam ze powinien byc wybor jak w innych krajach i brsk przymusu do odkladania na emeryture
  • Odpowiedz
@rachuneksumienia: Jak masz troche kasy to da sie ukryc swoja obecnosc w Polsce.

Jak wogole jestes gruba ryba to sa firmy ktore zajmuja sie fikcyjna obecnoscia w danym kraju np. kupujac bułki codziennie w sklepie twoja karta i inne rzeczy ale to juz naprawde trzeba miec grube dochody zeby w to wchodzic.

A no i w wiekszosci juz jak tak grubo lecisz to tez nie ma co z ciebie sciagnac US
  • Odpowiedz
@laminio: Myśle ze to są rozwiązania dla osób które nie sprawdzają rokrocznie stanu progów podatkowych bo nie ma to dla nich większego znaczenia :)
@veneficuss: Rozumiem, tutaj wybór ogranicza się do IKZE i IKE - PPK jest bardzo fajnie przemyślanym programem ale ja sam jak i wiele osób się nie zdecydowało do podejścia do niego właśnie z powodu braku zaufania do państwa.

A możesz podać przykład krajów które maja takie
  • Odpowiedz
@veneficuss: Myśle ze dlatego US jest patologicznym krajem ze rozwarstwienie powoduje ze boisz się skręcić w zła dzielnie LA żeby nie mieć głowy postrzelonej.

Akurat gorzej niż starość w US wybrać nie mogłeś.

To nawet w biednej Ameryce Łacińskiej na starość zajmie się tobą rodzina bo masz taka kulturę .
  • Odpowiedz
@dwayne-johnson: jak śmiesz krytykować ustrój socjalistyczny, przez takich jak ty PiS dostanie jeszcze 20 kadencji. Ja nie jestem jakimś wielkim fanem PiSu ale głosuje na nich od 20 lat, wcześniej głosowałem na PZPR, Zwycięski powstań ludu ziemi!

  • Odpowiedz
@dwayne-johnson: To jest przepiękna taktyka genialnego stratega, i tak ceny usług poszły by znacząco w górę. Dzięki wzrostu cen paliw, energii, inflacji, etc. To teraz całą winę świata rzuci się na zachłannych bogaczy z 8k na rękę i elo.
  • Odpowiedz