Wpis z mikrobloga

@Jaro070: Pytanie czy chcesz się bawić w starszy sprzęt, niektórzy polują na elitebooka 830 G6 i 840 G6, ale nie wiem czy większy sens nie będzie miało wzięcie czegoś nowego za około 2500 zł z ryzenem 4XXX czy i5 11gen.
@Jaro070: nie wiem czy od tej matrycy nie dostaniesz raka, poczytaj recenzje, no i bywał stówkę taniej. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Musisz też przyjąć to, że 8GB ram bez możliwości rozszerzenia, a vega też kawałek z tego zajmuje, wybierając ten laptop trzeba się liczyć z pewnymi rzeczami i mieć ich świadomość.

Z mniejszych laptopów, używanych laptopów za 1800-2000 zł mirki łapały HP Elitebooka 830 G6 z i5-8365U
@Jaro070: jeden slot i w zależności od modelu jest 4GB wlutowane lub 8GB.

Jak szukasz 14-stki to czasami bywa Thinkbook G2 za 2600 z i5-1135G7 w oleole/euro lub wersja z ryzenem 4500U z 2700 zł w x-komie. Matryca też nie najwyższych lotów oraz ma 8GB wlutowane i jeden wolny slot z ryzenem, ten z intelem w zależności od modelu 4 lub 8.

A jak stwierdzisz olać te zabawki to za 2800
Thinkbook G2


@Pustulka: Dzień dobry :), a co myślicie o tym lapku - https://m.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/lenovo-laptop-thinkbook-r3-8gb256ssd-14-w10p.bhtml?gclid=EAIaIQobChMIrpj7-vTa8AIVeAWiAx0EGgpXEAQYASABEgLvBPD_BwE&gclsrc=aw.ds

Potrzebuje czegoś zgrabnego i niewielkiego, zastanawiałem się nawet chwile nad tabletem+klawiatura ale Android mnie przeraża, Apple nie oferuje takiego rozwiązania a coś sensownego na Windowsie to i tak ceny powyżej 2k
Urządzenie głównie do prowadzenia analiz w Excelu, ewentualnie jakieś przydomowe zastosowanie w postaci streamingu, netflix etc.