Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@bombka007: Kiedyś pytałem o to niemieckich zolli a chwilę potem polska celną. Niemiec popatrzył na mnie jak na debila a jak wyjaśniłem że akcyza itp to odpowiedział że skoro Polacy wymyślili to niech oni kontrolują. Polak popatrzył na mnie jak na debila i zapytał czy w przepisach jest coś o ilości? Nie? Poza tym jego to cysterna z paliwem interesuje a nie moje liquidy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@bombka007
Osób prywatnych nie obowiązują żadne ograniczenia co do rodzaju produktów, jakie mogą zakupić i zabrać ze sobą w podróż w obrębie granic UE, pod warunkiem że zakupiony towar jest przeznaczony na użytek własny, a nie na sprzedaż. Podatki (VAT i akcyza) są wliczone w cenę produktu w kraju jego zakupu, co oznacza, że żadne dodatkowe opłaty nie są już należne w innym kraju UE.

Jednak w celu ustalenia, czy zakupione produkty
@Mikiedbp: Niby tak ale jeśli w produkcie jest nikotyna, a w Polsce jest na to akcyza to wtedy też nie ma problemu? Kupiłem mamie 100 shotów 20mg w Holandii tutaj są one w przeliczenie 3,50zł za sztukę dlatego chcę przywieźć.
Czyli dobrze rozumiem ze mogę udać się np do Czech lub Niemiec zakupić sobie shoty i nie będę musiał płacić w Polsce za to akcyzy ani nikt nie posadzi mnie o przemyt ?