Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej, mam mały dylemat.

Znalazłem świetną działkę do kupna - 1000 m2, obok działka leśna więc nie do zabudowy (plus wąska), z drugiej strony starsza kobieta którą znam i lubimy się nawzajem I tyle z sąsiadów. Działka ma nietypowy kształt (ale dom do postawienia bez problemu) stąd wynika jej niska cena - 240k. Mówimy tu o terenie praktycznie w centrum dużego miasta, autobus 5 min drogi, pociąg 15, sklepy, przedszkola, szkoły, kultura - wszystko pod ręką.

Średnia cena działek w okolicy w podobnym metrażu ale regularnym kształcie to 350k + więc różnica niemała. Plus tych i tak jest już nie wiele i większość ofert jest na przedmieściach gdzie wymagne jest auto.

Martwi mnie jedna rzecz - droga nieopodal. Jakieś 20-30 metrów od granicy idzie uczęszczana ulica którą praktycznie non stop jeżdżą samochody (ale nie w natężeniu jak przy jakiejś ekspresówce - po prostu co chwilę coś jedzie). Wychowywałem się w mieście i jestem do tego trochę przyzwyczajony ale zastanawiam się czy hałas nie będzie uciążliwy na dłuższą metę.

A jeśli tak, czy są jakieś skuteczne metody odcięcia się od niego? Niestety przez MPZP muszę postawić siatkę (płot ażurowy) - betonowy mur odpada.

#budujemydom #budowadomu #remontujzwykopem #budujzwykopem

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60a366211e7e7f000be5ff09
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 14
@AnonimoweMirkoWyznania: Boże jak to czytam, to aż się cieszę że kiedyś mam zamiar wrócić na wieś i mam w dupie "Warszawskie" zarobki.
Mój brat buduje się obok rodzinnej wsi, robota że raczej więcej już nie wyciągnie niż 5 tys miesięcznie.

Ale oni kupili 25 arową działkę z mediami za 50 tys. A nie ludzie dają za 10 arową klitke 300 tysięcy, gdzie on za tyle systemem gospodarczym postawił 140 metrowy dom
op: > hałąs będzie, zwłaszcza, jeśli nocą tam jeździ tranzyt ciężarowy

@Jarek_P: Tiry jeżdża okazjonalnie, ruch miejski się tu odbywa. O komfort w domu się nie martwie - zarówno w okna jak i ściany pd tym kątem będę inwestować.

@AnonimoweMirkoWyznania: Wszystko spoko ale czemu z anonimowych xD


@robertx: Żebyś mi działki nie podebrał ;)

@AnonimoweMirkoWyznania: drzewa, drzewa, drzewa. 3 rzędy zwyoplotu ze swierka powinno orzyyniesc efekt


@