Wpis z mikrobloga

Mirki, dziele sie historia z dzisiaj, bo juz sam nie wiem czy to ja jestem #!$%@? czy swiat w ktorym zyjemy...

Jak prawie codziennie bylem i dzis poplywac sobie na basenie. Nie wiem czy w Polsce jest tak samo, wiec w skrocie baseny w #uk wygladaja zwykle tak, ze 1/3 jest dla zabawy a 2/3 jest podzielone po 2 tory i ludzie w nich plywaja w kolko. Kazdy tor ma przypisana predkosc, wolno, srednio i szybko. Dziala to super, bo jesli ludzie faktycznie dobiora kolko odpowiednie swojej predkosci to na 2 torach moze plywac bez zadnego problemu 5-6 osob.

No i dzien jak codzien, plywam sobie po szybkim kolku. Katem oka zobaczylem ze na basen wchodzi kobieta ze spora waga, bardzo spora. Nigdy nie widzialem na zywo tak duzej kobiety. Stawiam na oko 200kg+. Na rekach takie dmuchane branzolety, a w rece deska do plywania. Mysle sobie, kurcze fajnie ze sie za siebie wziela. Basen to jedno z najlepszych cwiczen dla ludzi otylych bo nasze stawy az tak mocno nie dostaja jak np. podczas biegania. A i latwo jest tez spalic sporo kalorii. Nazwe Pania Megan, bo nie chce uzywac okreslen gruba itp.

Plyne kolejne kolko i widze, ze Megan dolaczyla do naszego kolka (najszybsza predkosc xD), deska w rece i plynie na plecach, troche wolno, w sumie bardzo wolno, serio w ch... wolno xD. W kolku 4 osoby, kazdy plywa dosyc szybko i musi ja omijac, przez co osoby z naprzeciwka musza sie zatrzymac no i kiepsko to dziala. Mysle, moze jest pierwszy raz i nie wie jak to dziala, wiec korzystajac z okazji, ze doplynelismy do konca toru w tym samym momencie, to zwrocilem uwage grzecznie, ze to jest fast lane i moze odpowiedniejsza bylaby dla niej slow lane. Na jej tworzy mega oburzenie, jak z tej gruba pijesz? Mowi do mnie, ze plywa juz od 6 lat i plywa bardzo dobrze i szybko. Gdybym wtedy spojrzal w lustro to dowiedzialbym sie jak wyglada w rzeczywistosci mina xD. Totalnie nie wiedzialem co powiedziec, ale zauwazylem ze idzie do nas ratownik, wiec ucieszylem sie, ze problem rozwiazany, bo jak autorytet jej powtorzy to co powiedzialem, to pewnie zakceptuje to.

Podszedl ratownik i pyta czy wszystko ok, na co Megan ze nie ok, bo ja wyganiam z kolka. xD Mowie, ze myslalem ze jest pierwszy raz i poinformowalem ze to szybka linia, a obok jest wolna. Ratownik do mnie, ze predkosci sa tylko sugestia i jesli ktos uwaza ze plywa szybko to moze wybrac szybkie kolko i prosi zebym wiecej nie zaczepial ludzi. xD

Mocno zbil mnie z tropu, klocic sie nie zamierzalem, bo zaraz bylby fatshaming. Odpuscilem, poszedlem rozluznic sie na saune. Paru minut pozniej widze wchodzi jeden koles z toru, usmiechnelismy sie tylko do siebie. Po 15 minutach wychodzac z sauny widze, ze na szybkim torze z 5 osob plywa juz tylko Megan. Sytuacja jak ta spotkala mnie pierwszy raz w zyciu, wiec bardziej rozsmieszyla niz zdenerwowala, nie wiem co o tym myslec, czy faktycznie wazniejsze jest nie zrobienie przykrosci komus niz fakty?

#basen #sport #grubasy #poprawnoscpolityczna
#uk
vilay - Mirki, dziele sie historia z dzisiaj, bo juz sam nie wiem czy to ja jestem #!...

źródło: comment_1621428986S2X4M6rxiwGjqZFur6UKIA.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
@vilay: To pewnie kwestia basenu, bylem dzis rano i tu gdzie ja chodze na porannej sesji mamy basen podzielony na pol fast/slow no i jedna pani wlasnie wbila sie na fast ale plywala dosc wolno wiec sam pan ratownik poprosil ja o przejscie do drugiej czesci basenu i pani nie robila zadnych problemow. Dodatkowo przy zapisywaniu sie na sesje jest opis w stylu "fast czyli 25metrow w mniej niz 30 sekund",
  • Odpowiedz
@Gollumus_Maximmus: wlasnie na tym raka swiata polega, wszyscy tylko glupszym ustepuj a potem sie okazuje ze albo owocowe czwartki albo basen tylko dla kobiet albo co gorsza arab corke zarznal bo sie nie w ta strone spojrzala

ludziom sie wydaje ze sa osamotnieni w tym co mysla a to tak wszedzie na swiecie, mysla ze jak nic nie powiedza to sie samo zalatwi

w jednym miejscu bialorycerz powie ze "co sie
  • Odpowiedz
@vilay: założę się że był to basen miejski/councilowski
Tam jako że z waszych, bo ja nie place podatkow takie sytuacje mają miejsca.

Na prywatnych typu David Lloyds czy virgin active by to nie przeszło bo klienci by się wypieli na takie dziadostwo.
  • Odpowiedz
@vilay: sprawdź czy regulamin coś wspomina o takich torach czy rzeczywiście z danego toru mogą korzystać osoby o danym poziomie umiejętności. Jak nic nie ma to ratownik ma racje i jest to tylko i wyłącznie sugestia. Zanim zacznie się krytykować ratownika to należy takie rzeczy sprawdzać, ponieważ ratownik jest tylko odpowiedzialny za przestrzeganie regulaminu, który ustala spółka zarządzająca basenem ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@vilay: dziwne, że ratownik tak zareagował. Na moim basenie ratownicy raczej pilnowali dyscypliny i sami upominali ludzi żeby odpowiednie prędkości były na torach.
  • Odpowiedz
@vilay: ratownik pipa, ale może były już wcześniej sytuacje z tą babą albo podobną i kazali im tak gadać żeby mieć spokój, szczególnie jak mówi że pływa już 6 lat i pewnie na tym samym basenie, to mogła już szopki odstawiać
chyba że sam był mocno lewoskrętny to wtedy ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Ratownik do mnie, ze predkosci sa tylko sugestia


@vilay: no identyfikuje się jako szybka olimpijka, więc nie dyskryminuj xD nie przeszkadzało jej, że pływacie wokół niej na pełnej chlapiąc i robiąc fale?

A tak serio - fajny pomysł z tymi tabliczkami z kierunkiem pływania, u mnie na basenie mamy nieformalny podział na różne prędkości torów, ale każdy tor pływa w tę samą stroną i są te niemiłe mijanki z ludźmi z
  • Odpowiedz