Wpis z mikrobloga

Siemka, wiem że to nie jest dobry okres na kupno kompa ale jestem zmuszony wybrać coś gówniakowi którego matka poprosiła mnie o znalezienie zestawu.
Ogółem szukam całego zestawu(monitor+piec+peryferia)
Mam na to jakieś 5,5k-6k polskich złociszy.
I tutaj moje pytanie składać samemu jakąś podstawę i brać kartę z używek, czy też wziąć jakiś piec ze marketu(rtv,MM,ME itp) bo monitor i peryferia to wiadomo co się młodemu spodoba, komp ma starczyć myślę tak na 5-6 lat minimum bez jakiegoś wielkiego wkładu własnego(wiadomo dysk ram można dorzucić)

znalazłem konfiguracje typu
10400f 1660s ( ale na płycie h410 więc ramu z wyższym taktem nie wsadzę)
r5 3600 1650 (tutaj już ram można wsadzić jednak oni go nie wrzucają)

Czy też pójść na łatwizne wziąć pierwszego lepszego składaka dostępnego w miarę rozsądnej cenie i o w miarę dobrych podzespołach czy celować w coś droższego a matke przekonać, że sorry "taki mamy klimat" i wydasz więcej.

Najgorsze w tym wszystkim będzie to jak komp zacznie odwalać jakieś błędy(dosyć często słyszałem, że zdarzają się losowe problemy w takich składakach)

Za wszelką pomoc z góry dziękuję :D

#pcmasterrace
  • 15
@oldskul: Nie no serio? Jakbym miał tak szukać to dawno bym to zrobił a nie pisał tutaj, dodatkowo te zestawy purepc to można potłuc o kant nie powiem czego, bardziej chodziło mi o opinie, umiem używać google dodatkowo jakbym wklepał sobie zestawy komputerowe to dostałbym allegro z 2gen intela i 1030/1050ti
@Czapelek te zestawy są jak najbardziej ok, nie ma się czego przyczepić za bardzo, co miesiąc są aktualizowane. Ciężko znaleźć sensowne GPU w chwili obecnej, z resztą nie powinno być większych problemów. Zresztą składałem ostatnio sprzęt w oparciu o jeden z nich, wziąłem tylko inne ramy i dysk, wszystko hula u kolegi aż miło. Od jakiś 16 lat składam komputery, złożyłem ich setki o różnej konfiguracji na przestrzeni lat.
@oldskul: taaa te zestawy są okej, zestaw za 3k z maja
b460/2666MHz RAM, za 3k to dostaniesz b560/3600ram
dalej zestawy od amd na b450 gdzie jest nowa b550,
nie czepiam się GPU bo to jest inna bajka, także tam rewelacji nie ma, jakbym składał to dla siebie to bym poczekał aż GPU zejdzie na normalną cenę i w tej cenie na spokojnie dostałbym coś pokroju 2070super :D
@Czapelek zostaw tam komentarz na dole z tym co cię boli, widzę tam większość zestawów na Intelu, fakt, można wrzucić B550 spokojnie i sklecić coś sensownego. Przyznaje rację kolego.

Sam czekam na jakieś średnio półkowe GPU, żeby odpalić cokolwiek nowego w full HD ;)
@oldskul: Wiesz ja nie mówię, że te zestawy są złe ale da się to lepiej złożyć, osobiście nie mam problemów ze składaniem zestawów bo robię to dosyć czesto ale obecna sytuacja nie napawa optymizmem dlatego pytam tutaj, czy bawić się w dobieranie części czy kupić "gotowca" z marketu :D bardziej chodzi mi o opinie aniżeli to co znajdzie się w środku, może i ja źle to ubrałem w słowa ale inaczej
@Czapelek skleć coś po swojemu, lepiej składak niż gotowiec za którego z pewnoscia przepłaca. Intel czy AMD, zdecydujesz sam, co nie wybierzesz powinno być ok na ten moment a przyszłość to wróżenie z fusów ;)

Ja bym składał coś po swojemu, większa frajda ;)
@Czapelek z lapkiem jak nie potrzebuje mobilności to szkoda zachodu. Musiałaby to być solidna konstrukcja, coś takiego, żeby jednym ruchem zdjąć pokrywę i mieć możliwość wyczyszczenia raz na pół roku. Inaczej mija się to z celem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Czapelek: nigdy nie popierałem kupna gotowców, ale dzisiaj wydaje się to jedyną opcją. Dlaczego? Bo nawet po zawyżonych cenach ciężko czasem kupić daną, nową kartę. Za to duże sklepy zawsze mają jakąś partię GPU do wrzucenia do swoich zestawów. Marketówek bym unikał, ale jakieś Morele, X-Kom czy Komputronik wiadomo że nie wsadzają podzespołów z górnej półki, ale też nie no-name'y i tam bym szukał. Zerknij co polecałem niedawno jednemu Mirkowi tak