Wpis z mikrobloga

Cześć,

Część z Was wybierze się w tym roku do Chorwacji.
Dla tych, którzy nie śledzili wątku wcześniej, podsyłam stale aktualizowaną bazę wiedzy na temat sytuacji na przejściach granicznych w drodze do Chorwacji.

Wiem, że macie różne zdanie na temat pandemii/wirusa/szczepień/paszportów. Szanuję, dlatego we wpisie nie poruszam tychże zagadnień. Niech każdy zdecyduje sam, w swoim imieniu.

Aktualnie, wszystkie kraje w drodze do Chorwacji można przejechać tranzytem (szczegóły tranzytu w poszczególnych państwach we wpisie).
Z dniem dzisiejszym, Czesi zdejmują Chorwację z listy krajów z największym zagrożeniem, co powoduje, że przy powrocie do kraju z Chorwacji, testowanie nie jest już obowiązkowe.

Większe zmiany mogą czekać nas po 1 czerwca, trzeba jednak poczekać te kilka dni.

Zapraszam do wspomożenia: Jak dojechać do Chorwacji samochodem. Aktualny stan na granicach

Pozdrawiam
MikasaTsukasa - Cześć,

Część z Was wybierze się w tym roku do Chorwacji.
Dla tych...

źródło: comment_16218509590OlaqPuBFPd9eDiFwiYxGy.jpg

Pobierz
  • 52
  • Odpowiedz
@Marcinowy: Wiedza praktyczna, uzyskana o wielu Polaków, którzy do nas piszą: aktualnie, żaden z krajów tranzytowych, nie wymaga okazywania testów. Węgrzy potrafią o nie spytać bo mają prawo wiedzieć. Na granicach kontrole raczej wyrywkowe. Polska wymaga po powrocie testu (zaszczepienia lub ozdrowieńca) ale i tutaj wiele osób pisze, że na granicy nikt nie stał, więc i test nam odpada.

Trasa jak zawsze, z Lublina przez Koszyce, Budapeszt, Zagrzeb

Autostrady: Słowacja 63pln,
  • Odpowiedz
Z dniem dzisiejszym, Czesi zdejmują Chorwację z listy krajów z największym zagrożeniem, co powoduje, że przy powrocie do kraju z Chorwacji, testowanie nie jest już obowiązkowe.

@MikasaTsukasa: o stary, tym tekstem to mi parę stówek właśnie zaoszczędziłeś!
  • Odpowiedz
@MikasaTsukasa: Byłoby świetnie, jakbyś na początku wakacji udostępnił jakieś pomysły na zagraniczny wyjazd samochodem (a być może też samolotem? :P) odnośnie kierunków, gdzie nie będą wymagane żadne testy, kwarantanna, ani szczepionki. Wiem, że już w chwili obecnej jest ciekawy wybór takich krajów, ale mogą pojawić się problemy podczas tranzytu :)
  • Odpowiedz
@Vanni: wybacz, ogarniam wyłącznie Chorwację, co i tak jest nie lada wyzwaniem. Normą jest wydawanie sprzecznych komunikatów pomiędzy polską, a zagraniczną stroną. Czasami nawet dwa urzędy z jednego kraju gubią się w zeznaniach.
  • Odpowiedz
@popielasty: zapisane, dzięki. Na zdjęciu nie mój Sportage, ja mam nowszego, wklejam foto. Silnik 1.6, do miasta w sam raz, jednak do Chorwacji za mały, turbinka by się zdała. Bardzo wygodny dla rodzin z dzieckiem, szczególnie tylne drzwi. Na trasie do HR, z rowerami na dachu, średnie spalanie 7,8 przy max 130 (zresztą z rowerami raczej szybciej się nie śmiga). Niedługo kończy się leasing. Jeśli nowy model nie będzie karykaturą auta
MikasaTsukasa - @popielasty: zapisane, dzięki. Na zdjęciu nie mój Sportage, ja mam no...

źródło: comment_16218574472mAdtcRnDG64ZKjsQ6xUIf.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@elemenTH: szczególnie, że ta plaża znajduje się przy samej drodze, a miejsce to jest wyznaczonym parkingiem ( ͡º ͜ʖ͡º)
Ale na spokojnie, to nie moje auto. Ja parkuję tylko na asfalcie, w ogóle jestem za tym, aby cały świat wyasfaltować ;)
  • Odpowiedz
@MikasaTsukasa: Szwagier ma i30 2.0 Crdi które katuje dzień w dzień, auto nadal się trzyma, poważnych awarii mimo prawie 200 k km przebiegu nie ma. Jestem mile zaskoczony, pod maską porządek i logika (nie to co we francuzach na przykład).
  • Odpowiedz