Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Czysto hipotetyczna sytuacja.
W pracy w ramach programu premiowego dostaję akcje spółki w której pracuję. Powiedzmy że sprzedaję te akcję z 10% zyskiem względem kursu z dnia otrzymania akcji. Od czego płacę podatek belki? 19% z 10% zysku? Czy od całej kwoty? Co jest kosztem przychodu w tej sytuacji? #gielda
  • 16
@maniok: Akcje które dostajesz powinny zostać uwzględnione jako dochód, część wynagrodzenia i powinny być widoczne na pasku wypłaty. Tak jak napisał @qhrlopez od tej wartości płacisz dochodowy i wartość tych akcji jest dla ciebie potem kosztem przychodu przy rozliczaniu PITa z giełdy.

W skrócie - 19% z 10%.
@wlamsiedomozgu

Kupujesz za 100 sprzedajesz za 110 zysk jest równy 110-100 = 10zl i od tych 10 zł płacisz 19%


No widzę że do twojego mózgu nie warto się włamywać xD

Tu mówimy o konkretnej sytuacji a nie o tym czym jest zysk xD

@maniok ma koszt nabycia akcji 0zł a po sprzedaży zapłaci 19% od całości
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@phiq: @spermochlip: @qhrlopez: jak widzę zdania ekspertów są podzielone. Jak wspomniałem jest to czysto hipotetyczna sytuacja. Więc nie ma żadnej księgowej, którą mógłbym zapytać. Głównie chodzi mi o podatek od zysków w związku z kopaniem kryptowalut bez działalności gospodarczej i obrotem nimi. Pomyślałem że jest to analogiczna sytuacja
@maniok:
"Niektórzy pracodawcy premiują swoich pracowników, uprawniając ich do nabycia swoich udziałów lub akcji nieodpłatnie lub częściowo odpłatnie. Akcje te lub udziały spółka/pracodawca emituje albo nabywa właśnie z zamiarem zbycia pracownikom. Powstaje pytanie, czy takie nieodpłatne lub częściowo odpłatne świadczenie na rzecz pracownika nie powinno być opodatkowane jak każde inne świadczenie pracownicze w momencie jego dokonania, czyli w chwili zbycia tych akcji pracownikom.

Na podstawie art. 24 ust. 11 ustawy o
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@spermochlip: tak tak ale pytanie co jest kosztem pozyskania przychodu przy kopaniu kryptowalut, obrocie i zmianą na fiata? Amortyzacja sprzętu, prąd, prowizję transakcyjne?
@maniok: to zależy co to za program, czy płace dodatkowo mają tutaj coś do powiedzenia czy nie, jak to się ma do programów motywacyjnych o których mowa w przepisach. Jeżeli to dostałeś poza płacami, to musisz mieć kwita(regulamin wewnętrzny) bo US może Cię zapytać skąd to wziałeś. Moja firma w przypadku podobnego programu miała indywidualna interpretacje z US. Aczkolwiek generalna zasada jest taka, że jak nie idzie przez płace to płacisz