Wpis z mikrobloga

OW18B,


@polskiekoszmarynieamerykanskiesny: Mam doświadczenie tylko z oscyloskopami tej firmy. Dobra cena za te parametry. Niestety mają skopany protokół transmisji co powoduje totalne zawieszenie sprzętu przy niektórych komendach. Jeśli chodzi o multimetry w tym przedziale cenowym ,to wystarczy taki, plusem jest Bluetooth. Chyba, że nie planujesz używać tej funkcjonalności, to znajdziesz podobny poniżej 100zł - ja używam Richmeters.
@polskiekoszmarynieamerykanskiesny:
[++] BT i logowanie pomiarów na telefonie i kompie (jeśli działa dobrze)
[+] RMS, ale do 1kHz...
[+] lepszy niż najtańszy bezpiecznik na amperomierzu, jakieś warystory są
[- -] zamula tester ciągłości z buzzerem
[-] 9V bateria będzie szybko padać przy używaniu bt i podświetlenia
Reszta jak w praktycznie każdym tanim mierniku - dokładność 1-2% wystarczająca, słabe kable, tester tranzystorów, którego nikt nigdy nie użył (w jednych sztukach on jest,
@slavoy: Właściwie nie jest to dla mnie niezbędna funkcja, pewnie by to było dla mnie czymś w rodzaju ciekawostki do użycia raz na jakiś czas. Może jesteś w stanie polecić jakieś multimetry? Bo ja to tak w sumie po omacku trochę szukam, trochę losowo wybieram jakieś nie za tanie ani nie za drogie i mniej więcej przeglądam parametry ale tak łatwo ominąć jakiś lepszy miernik. Ewentualnie może znasz stronę gdzie by