Wpis z mikrobloga

Cześć, szukam kogoś kto pomoże mi ogarnąć problem podczas podłączania perkusji elektronicznej (Roland TD9) do kompa. Jestem kompletnie zielona :(

1. Zainstalowałam reapera, oraz vst (mt power drum kit 2).
2. Pliki .ddl przeniosłam do: Reaper/Plugins/FX.
3. Zainstalowałam sterowniki ASIO
4. Kablem MIDI USB podpięłam perkusje do kompa (później się okazało, że musze podłączyć je odwrotnie tj. wtyczkę IN do wyjścia w module OUT a wtyczkę OUT do wyjścia IN. Nie wiem czemu tak się dzieje, ale po prostu tak działa :D)
5. Po uruchomieniu reapera w preferencjach zmieniałam 'AUDIO SYSTEM' na ASIO
6. Następnie otwieram TRACK -> INSERT VIRTUAL INSTRUMENT ON THE NEW TRACK i otwieram właściwy VSTi

Praktycznie wszystkie pady reagują na uderzenie. Problem jest z hihatem, ponieważ nie łapie on przyciśniętej stopy(Roland FD-8). Nie ważne czy pedał jest wciśnięty czy nie, zawsze gra otwarty (pedał jest sprawny, ponieważ grając przez moduł wszystko działa poprawnie).

#reaper #perkusja #vst
  • 5
@Kauczuq a czy przypadkiem na pedale nie masz przełącznika od zmiany trybu naciskania?

Ew. Spróbuj podłączyć stopę dopiero po uruchomieniu wtyczki. Wiem że to dziwne, ale do wypróbowania.
mt power drum kit 2


@Kauczuq: A czy ten VSTi obsługuje taki sygnał jak otwarcie/zamknięcie hi-hatu. Dużo VSTków ma poprostu zmapowane na oddzielnych nutach otwarty i zamknięty HH. Chociaż np. w Addictive Drums można zmapować sobie pedał otwarcia. Nie znam tej konkretnej wtyczki, ale całkiem możliwe, że musisz sobie ręcznie gdzieś to zmapować.
@Kauczuq: Z płatnych ja polecam Addictive Drums, ludzie polecają EZDrummer / SuperiorDrummer. Z darmowych nie kojarzę nic.
Jakby się uprzeć to możnaby napisać skrypt do reapera, który by Ci to obsłużył, na zasadzie
IF Value(CC#4)<63 THEN MAP note46 to note42 (oczywiście to pseudokod)