Wpis z mikrobloga

3/ 365 codzienne przypomnienie, że Polska nie jest mentalnie między Zachodem a Wschodem. Polska to Kraina Spermiarzy i Księżniczek i jest to wpisane w ustawodawstwo.

Przez 33 lata pracy kobieta przelewa do ubezpieczyciela społecznego łącznie około 303 tys. zł (33 lata razy 12 miesięcy razy 765 zł), a mężczyzna przez 37 lat - 399 tys. zł. Mamy więc 96 tys. zł różnicy na niekorzyść mężczyzn.

Jeśli przeliczyć to na konkretne kwoty wypłat, to panowie dostają łącznie średnio 345 tys. zł emerytur w ciągu swojego życia, a panie 450 tys. zł. Mężczyzna dostanie więc około 44 tys. zł mniej niż wpłacił, a kobieta 147 tys. zł więcej niż wpłaciła.

https://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/system-emerytalny-emerytury-kobiet-emerytury,160,0,2400160.html

#dyskryminacjamezczyzn
#nieczekam107lat
#pieklokobiet
#pieklomezczyzn
#rownouprawnienie
tag do czarnolistowania: #dyskryminacjaemerytalna
Arbuzbezpestkowy - 3/ 365 codzienne przypomnienie, że Polska nie jest mentalnie międz...

źródło: comment_1622093427KN59RNENOSGp1a5Kyy82yI.jpg

Pobierz
  • 92
Ok, jak to z dowodami anegdotycznymi mogę się mylić. Bazowałem na tym, że spośród znajomych i rodziny kobiety w tym wieku pracują właśnie w biurze lub lekkich usługach (np fryzjer) a faceci na budowach albo w fabryce brudu i smrodu.


@smk666: A to ktoś mężczyznom zakazuje pracy w biurze, albo bycia fryzjerem? Kto jest winny swojej pracy? Kobieta, która "zabiera" miejsca pracy? Czy mężczyzna, który taką pracę wykonuję?
Zrównanie wieku emerytalnego
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Mortstww: Super, a jesteś po 50? Bo właśnie pisałam wyraźnie o strasznych pokoleniach, młodsze na szczęście się zmieniają i coraz więcej facetów się kala zmywanie nauczyń i gotowaniem (i chwała im za to!). Nadal jednak daleka droga do równości w tym temacie.

Wśród starszych ludzi to babki zajmują się swoimi meżami, gotują, sprzątają, ogarniają dom, spójrz na swoje babcie, ciotki, sąsiadki. Zobacz w sklepie kto dźwiga siatki z zakupami, kto wiesza
młodsze na szczęście się zmieniają i coraz więcej facetów się kala zmywanie nauczyń i gotowaniem


@nika_blue: Nie do końca jestem pewien, czy są to zmiany na lepsze. A na pewno te zmiany postępują za szybko.

Wiek emerytalny powinien być równy albo niższy u mężczyzn


@smk666: Dlaczego mielibyśmy obniżać wiek emerytalny, jak długość życia rośnie? Nie stać Nas na utrzymywanie stosunkowo młodych ludzi na emeryturach.

często ignorując zdrowie ze strachu przed
@nika_blue:
Masz rację, nie widzę powodu by się tutaj kłócić. Co mnie nie cieszy to to, że obowiązki domowe powoli dzielą się mniej-więcej po równo w młodszych pokoleniach.

Kto tym mężczyznom każe godzić się na takie warunki, szczególnie teraz, gdy fachowców brakuje i to oni mogą sobie wybierać oferty pracy?

A to ktoś mężczyznom zakazuje pracy w biurze, albo bycia fryzjerem? Kto jest winny swojej pracy?


@mroznykasztan: @niochland:
Ja
@smk666: dam Ci plusa bo zgadzam się, że wiek emerytalny trzeba zrównać ale:
-mężczyźni sami nie dbają o swoje zdrowie i idą do lekarzy, kiedy jest już za późno, a to ma wpływ na statystki śmiertelności https://biznes.newseria.pl/news/mezczyzni-unikaja,p217426097
-na wykopie często się mówi, że jeśli kobieta chce zarabiać więcej to niech zmieni pracę. Czemu mężczyźni nie zastosują się do podobnej rady i jeśli nie chcą #!$%@?ć do końca życia fizycznie to po
@Arbuzbezpestkowy heh, mój tata, były kierownik budowy, opowiadał że w latach 90. pomór na budowach zaczynał się już po 40 roku życia, do 50 dociągała połowa, a emerytury doczekiwali pojedynczy szczęściarze. Wiadomo że po części była to kwestia stylu życia, teraz powoli się to zmienia, może dojdzie w końcu jeśli nie do obniżenia, to chociaż do ujednolicenia wieku emerytalnego, bo ciężko znaleźć przeciwskazania do takowego.
@chrominancja: No fajnie mezczyzni nie dbaja o swoje zdrowie tylko to kwestia braku rozsadku czy moze czegos innego? Zobacz ile kasy sie wydaje na rozne promocje badania sie pod wzgledem raka piersi czy jajnikow u kobiet a mezczyzni? Rak jader, rak prostaty? Kogo to obchodzi?
@krzywy_kanister:

Rak jader, rak prostaty? Kogo to obchodzi?

Wielu to obchodzi, na wykopie też są promocje badań dla mężczyzn, są przychodnie, które oferują pakiety badań dla mężczyzn. Tylko trzeba chcieć to zauważać. Jest jedna użytkowniczka, która promuje profilaktykę mężczyzn ale wykopki z jakiegoś powodu jej nie lubią i nawet obrażają kiedy wrzuca różnego rodzaju przypomnienia o wydarzeniach czy badaniach. Poza wykopem, który jest mocno toksyczny ludzie się tym interesują i zauważają,