Wpis z mikrobloga

@faxepl: skąd ten pomysł że jakiś problem będzie z kolanami od jazdy na ostrym? Osobiście dziesiątki tysięcy na ostrym przejechałem i nie było z tym problemu. Powielasz mit. Jeździłeś na ostrym kiedyś? OP nawet wrzucił zdjęcie z hamulcem
@tomosano:
https://www.bikecalc.com/speed_at_cadence
Polecam skorzystać z kalkulatora
Niestety nikt Ci nie odpowie na to pytanie bo to jest kwestia indywidualna. Ja jeździłem 53/17 i było idealnie na prędkości przelotowe rzędu 30-40km/h. Ale jak
@tomosano: wyjadaczem singlespeed nie jestem, ale imo 18x44 to już trochę dużo, bo to przełożenie 2,44. Ja bym wybierał coś bliżej przełożenia 2,0 np 44x20 (2,2). Powinno być w porządku do jazdy 20-28 km/h i umiarkowanej kadencji.
@tomosano: no i jak tam gościu jakie masz przełożenie? Ja złożyłem sobie ostre, pierwotnie miałem 52x18 czyli 2,89 i do jazdy po Rzeszowie gdzie trochę pagórków jest i do tego czasem wieje, czułem, że jestem za słaby. Dziś np. zrobiłem 40km i wyszło mi 200m w pionie czyli sporo jak na ostre no ale kilka mniejszych lub większych pagórków zrobiłem. Zamieniłem tylną koronkę na 20t i to jest bardzo fajne przełożenie