Wpis z mikrobloga

Jakie miasteczko byście polecili do życia z rozsądnym dojazdem do Zurychu (okolice Mythenquai). Pod kątem bliskości fajnych górek i tras na mtb i szosę.

Z Zug jedzie się 30 minut pociągiem, choć tam dosyć ciężko coś wynająć z uwagi na niskie podatki. Nad Zurichsee jest sporo miasteczek - patrząc na południe to coś byście szczególnie polecili? Wiadomo że im bliżej Schwyz tym bliżej Alpy - może jakieś Lachen, hmm, ale tam widzę że pociągiem do Zurychu to trzeba się przesiadać w Thalwil.
#szwajcaria
  • 7
Wprawdzie to nie moja strona Zurychu, ale:
- S2 jeździ bezpośrednio z Lachen do Zurych-Enge, np. o 13:01 dziś, ale 34 minuty jazdy
- Kilku kolegów mieszka w Thalwil, niektórzy dojeżdżają w tę część Zurychu co Mythenquai i wszyscy sobie chwalą.
@siteeng: Adliswil kojarzę, nawet mi się podobało, na górce też byłem i fajna jest tam trasa górą do Uetliberg. Jest to jakaś opcja, bo całkiem dużo mieszkań można tam znaleźć - taka "noclegownia" Zurychu ponoć.

Myślałem właśnie o czymś dalej, bo może być taniej i blizej do wyższych gór - właśnie takie Wadenswil albo Zug, ale ciężej będzie mieszkanie znaleźć.
@Leniwiec1: mieszkam w Wädenswil, spoko miejscówka bo jezioro ale o mieszkanie jest mega trudno- tutaj nie ma obcokrajowcow, praktycznie samo lokalsi którzy tu mieszkają całe życie wiec mieszkań na wynajem brak, ale spróbować zawsze warto : ) taniej niż w Zurychu nie jest, ale widok na jeziorko mega ()
@messageinabottle: zatem gratuluję. na razie próbuję się zorientować, gdzie najlepiej szukać mieszkania, ale wiadomo - i tak wezmę co się uda zapewne, a jak już się trochę tam pomieszka i pozna okolicę to będzie szansa znalezienia czegoś lepszego