Wpis z mikrobloga

@Josefujoestar: Ja mam i7 6700HQ + GTX960M + 16GB DDR4 i Wieśka ograłem na wysokich detalach w okolicach konsolowych 30FPS, a nawet do 40+ dochodziło. Jak musisz mieć 50-60FPS, to musisz wyłożyć bliżej 3k na coś z minimum GTX1650Ti
Szrot, nadaje się jedynie do grania w Tibie. Ja w pażdzierniku złożyłem taki komputer i zmieściłem się w 1000zł: i5 4590, AMD RX 570, 8GB DDR3. SSD miałem własne, ale nie powinno to zabrać więcej niż 250zł. Szukaj części na OLX
@Josefujoestar: Na twoim miejscu to chyba bym złożył kompa na jakimś ryzenie 3400g. Na wbudowanej grafice możesz spokojnie pograć w jakieś prostsze tytuły a w coś bardziej wymagającego możesz ograć przez geforce now.

W międzyczasie mógłbyś polować na jakąś sensowną grafike np. 1070 w normalnej cenie. No i jak zbudujesz sobie spoko baze to potem możesz rozbudować o lepsze części :P
@Josefujoestar: Pomagać ci nie będę, ale mogę za to podrzucić parę linków:
CPU userbenchmark - Benchmarki CPU dadzą ci miarę jaki procesor co oznacza.
GPU userbenchmark - Podobnie z GPU. Popatrz się na kartę Nvidia GTX 1080 - ona powinna wyciągnąć Wieśka 3 z hairworksami na ultra @ 60 fps
PC part picker - Stronka z gotowymi buildami i poradnikami jak budować komputer
Od siebie dodam, że większość PSU nie wyciąga
@Josefujoestar Jak Wiesiek na wysokich ma być w 5 fps, to wszystko git ( ͡º ͜ʖ͡º) Płynność to pojęcie względne, ale można przyjąć, że w dynamicznych grach 60 fps jest tak akurat, w spokojniejszych 30 (gry na konsoli na ogół w tylu chodzą, niektórzy pececiarze twierdzą że to 2x za mało). Generalnie jak chcesz mieć możliwość spokojnego popykania w Wieśka 3 no to 1500 musisz dać za