Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kaaban:

A żeby z kosztami wyjść korzystniej to taki programista 15k musiałby mieć miesięcznie kosztów na poziomie 5+ tys. Trochę nierealne


Ale ciągłość wypowiedzi to byś mógł ogarnąć. Wolę zrobić koszty, jak iść w ryczałt i płacić nadmiarowe podatki.
@kaaban:


A żeby z kosztami wyjść korzystniej to taki programista 15k musiałby mieć miesięcznie kosztów na poziomie 5+ tys. Trochę nierealne

Ale ciągłość wypowiedzi to byś mógł ogarnąć. Wolę zrobić koszty, jak iść w ryczałt i płacić nadmiarowe podatki.

@Czaper: To nie są nadmiarowe podatki tylko niedomiarowe
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@RHarryH: chyba nikt tu nie czyta/słucha wypowiedzi tych rządowych melepetów. Na pytanie o 9% zdrowotnego była odpowiedź, że ma to się tyczyć podatku liniowego (oczywiście nic na papierze na ten temat nie ma). W razie czego czuję, że programiści 15K+ zaczną pisać blogi w Rumunii. Wyobraźcie aucie, że UOP ma pierwszeństwo w opłatach ZUS, które nie mogą być pobierane w więcej niż jednym państwie UE. Tak więc 1/20 etatu w Rumunii
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@moj_wykopowy_login: póki co nie panikuj. Kiedyś można było taką akcję robić z Czechami ale zmienili prawo podatkowe. Zostały chyba Słowacja i Rumunia jak pamiętam. Z ważnych rzeczy to musi to być 100% legalne, ze zgłoszeniami itd. Są wyroki NSA, w których gnoi ZUS, że nic nie mogą zrobić, tylko przekazać sprawę o sprawdzenie Cię do odpowiednika ZUS w danym kraju. Druga sprawa musisz coś tam robić (w teorii), np pisać artykuły
@Shatter: Ja jak u siebie liczyłem nawet z zapowiadanymi zmianami z Nowego Ładu to liniówka dalej była dla mnie bardziej korzystna niż skala. Tracę więcej ale zarabiam też wciąż więcej niż na skali. Z drugiej strony dalej też nie mam pewnych ulg z których mógłbym na skali skorzystać. Inną opcją jest jeszcze skala + rozliczanie z małżonkiem. Ale to też bez sensu brać ślub na szybko bo pieniądze ( ͡°
@Shatter: No wiele osób z mojego otoczenia jak tylko przeszła na jdg to pierwsze co to nówki z salonu bo trzeba robić koszty. Mnie (nie)szczęśliwie nie ciągnie tak do motoryzacji i samochód służy mi tylko jako narzędzie do przejechania z punktu A do punktu B. Jeżdżę swoim pyrtkiem i zastanawiam się czy nowy samochód w leasingu mi się opłaca jeśli nie robię dużo km w miesiącu.
@moj_wykopowy_login: póki co nie panikuj. Kiedyś można było taką akcję robić z Czechami ale zmienili prawo podatkowe. Zostały chyba Słowacja i Rumunia jak pamiętam. Z ważnych rzeczy to musi to być 100 4.331153e-314galne, ze zgłoszeniami itd. Są wyroki NSA, w których gnoi ZUS, że nic nie mogą zrobić, tylko przekazać sprawę o sprawdzenie Cię do odpowiednika ZUS w danym kraju. Druga sprawa musisz coś tam robić (w teorii), np pisać artykuły