Wpis z mikrobloga

Jeżeli jestem na wypowiedzeniu i ostatni dzień w pracy to 30 czerwca, a 1 dzień każdego miesiąca jest zawsze wypłata, to pracodawca powinien 1 lipca wypłacić wypłatę za czerwiec + cały urlop niewykorzystany? Spora kwota się uzbiera od października 2020 do czerwca 2021 bez dnia urlopu, więc mi na tym zależy

Również mam drugie pytanie, czy pracodawca ma obowiązek w dniu zakończenia umowy dostarczyć w ten sam dzień P45?

Wolałbym zamknąć ten etap i rozliczyć się od razu, ponieważ 2 dni po zakończeniu umowy nie będzie mnie już w #uk

#uk
  • 7
@voltovnik: > An employer must simply provide a P45 without unreasonable delay, although there is no time frame specified

Takze moze to byc kilka dni, zazwyczaj tak wlasnie jest. No moze jak pojdziesz i pogadasz z nimi to zrobia CI od reki ale to juz kwestia czy pani w accounts bedzie mila.
@voltovnik: Jak ostatnio odchodzilem z firmy to urlop mialem wyplacony dopiero miesiac po, a co za tym idzie tak samo P45 dostalem dopiero po tym czasie wlasnie. Ale nie wiem czy to taka norma czy poprostu w mojej poprzedniej robocie tak robili z jakiegos powodu.