Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Siemka. Taguję #udar #udarmozgu bo sprawa związana z ojcem po udarze (pośrednio po pobycie w szpitalu spowodowanym covidem). Problem jest taki - ojciec potrafi mówić tylko "no, nie, o jezu, kur.." i nic mu się nie poprawiło przez ostatnie 4 miesiące. Sam jest w stanie funkcjonować w bardzo ograniczonym zakresie. W domu nie chce uczyć mówienia się (jeździmy do logopedy co ok. 2 tygodnie), a żaden lekarz do nas nie będzie przyjeżdżać, bo mieszkamy daleko od miasta. Do ojca przyjeżdża też rehabilitantka, ale efekty są mizerne.

Sytuacja byłaby do zaakceptowania i przeczekania, bo każdy ma swoje tempo, niestety ojciec jest bardzo uciążliwy. Mama dba o niego, pomaga w myciu się i tak dalej, ale w większości przypadków kończy się krzykiem, a w skrajnych sytuacjach łapie ją za rękę i próbuje wykręcić / raz nawet złapał ją za gardło (ma 1 sprawną rękę). Mnie to też wkurza, bo rzadko kiedy mogę dospac do 6 - ojciec zaczyna łazić po domu i krzyczeć na mamę "nie nie nie", bo np. siedzi przy kompie. Zacząłem wstawać wcześniej żeby się nie wkurzać, ale nie o to chodzi. W ciągu dnia też się wydziera nie wiadomo po co, wydaje się że kogoś wola, a jak ktoś przyjdzie to każe wyjść itd.

Tło jest takie, że ojciec zawsze uważał nas (mamę i rodzeństwo) za wrogów, wszyscy spoza a zwłaszcza jego rodzinka zawsze byli mądrzejsi. Przykre to, ale w takiej sytuacji nikt nie chce żywic urazy tylko pomóc by się z tego wygrzebać jak najszybciej, by dalej wieść życie dysfunkcyjnej rodziny jak równy z równym. Dalibyśmy radę, ale to się staje naprawdę męczące. Proszę o jakąś poradę, bo naprawdę nie wiem jak mam się zachować. SZkoda mi mamy i po prostu uważam, że dwa zmarnowane życia w takiej sytuacji to już za dużo. Dzięki za poświęcony czas.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60b877a89f68b4000a9c42b3
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 2
@AnonimoweMirkoWyznania siły życzę.

Nie jestem w stanie nic podpowiedzieć co do sytuacji rodzinnej ale jeśli chodzi o rehabilitację to już trochę tak.

Ośrodki nowy i ruchu ręką są ze sobą bardzo połączone - nawet małe dzieci u logopedy jeśli jeszcze nie mówią to mają zajęcia głównie z układania klocków czy innych manualnych zabaw.

Oczywiście potrzebujecie prowadzenia jakiegoś neurologopedy ale to jest kropla w morzu bo jeśli chcesz wprowadzić go na równą to