Wpis z mikrobloga

@szzzzzz: Piszę serio. Na prawdę nie rozumiem jak w wieku 17 lat można stwierdzić ze 100% pewnością że nic nie ma po śmierci. Tego nie da się stwierdzić w pewności, tak samo jak i tego, że coś po śmierci jest. Jednak praktyki religijne, czytanie Pisma, wdrażanie nauk Jezusa w życie działa i na serio może dawać szczęście. A jeśli działa to znaczy że nie jest głupie. I czasami potrzeba wejść w
  • Odpowiedz
@lilitch123 spoko, ale ja nie jestem tobą. Poza tym to nie znaczy że skoro przestałam wierzyć mając 17 lat to już na zawsze tak pozostanie

! Może przejdę na buddyzm ;))
  • Odpowiedz
spoko, ale ja nie jestem tobą.


@szzzzzz: No nie, ale Ty się nawet nie zmusiłeś do tego, żeby coś zbadać. Jeśli mogę zapytać - co Cię skłoniło do takiego stwierdzenia, że Bóg nie istnieje?
  • Odpowiedz
a dlaczego miałby istnieć? Dlaczego Bóg chrześcijański, a nie żydowski? Dlaczego nie bóstwa hinduizmu?


@szzzzzz: Ale to nie jest odpowiedź. Oczywiście, że mogą istnieć. Przecież nikt nie udowodni Ci, że tak nie jest tutaj za życia ziemskiego. Ale coś Cię musiało przekonać do tego, że akurat Bóg chrześijański nie istnieje i nie ma sensu wiara w Niego. Interesuje mnie po prostu powód.
Ja mam oczywiście bardzo prostą odpowiedź na Twoje pytanie.
  • Odpowiedz
@lilitch123 super, cieszę się twoim szczęściem, serio. Mnie nie przeszkadza twoja wiara w żadnym stopniu

Powodów u mnie jest całe mnóstwo, na pewno nic czego byś nie słyszał wcześniej.
  • Odpowiedz
@Glodny_Lew:

A ja się Ciebie spytam co Cie skłoniło, że wierzysz w boga? I jak wyglada Twój obraz boga?


Hmm, ciężko to wyjaśnić w komentarzu. Na pewno mam łaskę wiary. Mam od dziecka takie przekonanie, jeszcze zanim w ogóle zacząłem chodzić na religię itd., że jest coś większego niż my. Mam można powiedzieć taką pewność że Bóg istnieje. Jakoś mi się bardzo dobrze składają pewne rzeczy z tego świata, z tego
  • Odpowiedz
@lilitch123: Hmm uważasz, że obraz boga to bezgraniczna miłość. Skoro czytałeś biblie to powinieneś wiedzieć, że kochający bóg twierdzi że homoseksualistów powinno się zabijać i że nie pójdą do nieba. A w islamie z kolei bóg preferuje zrzucanie homoseksualistów z mostu.
  • Odpowiedz
Hmm uważasz, że obraz boga to bezgraniczna miłość. Skoro czytałeś biblie to powinieneś wiedzieć, że kochający bóg twierdzi że homoseksualistów powinno się zabijać i że nie pójdą do nieba. A w islamie z kolei bóg preferuje zrzucanie homoseksualistów z mostu.


@Glodny_Lew: Oczywiście, że nie. Jest to głupota i szczerze nie wiem jak możesz pisać coś takiego, jeśli rzeczywiście i świadomie zrezygnowałeś z tej wiary. Przecież Bóg nie potępia nikogo, to czyny
  • Odpowiedz
@jan_zwyklak:

Skoro każde stworzenie na świecie pochodzi od jednego gatunku ( co udowadnia teoria ewolucji ) to zgodnie z twoim rozumowaniem koń albo mrówka również żyje o śmierci tak ?


Teoria ewolucji nic takiego nie udowadnia. W zasadzie wiemy dzisiaj, że różnica 1% w naszym DNA od małpy sprawiła, że umiemy mówić, pisać, tworzyć społeczeństwa, tworzyć kulturę itd. To, że jesteśmy bardzo podobni do małp względem naszego DNA nie oznacza, że
  • Odpowiedz
@lilitch123:

popróbował implementacji przykazań do swojego życia


W tym miejscu mówiłeś o mitycznych tabliczkach, i do tego się chłopcze odniosłem.

Samo to, że widzisz Boga jako pana na chmurce jest infantylne, przykre i zabawne w swojej prostocie. Bardziej upośledzić spojrzenia na tę wiarę się nie dało. Nic dziwnego że Ci się nie chciało nawet badać


XDDDDDD

Termin pan na chmurce zrodził mi się może rok temu, a całkowicie wierzyć przestałem w
  • Odpowiedz
@RandomowyMetal:

W tym miejscu mówiłeś o mitycznych tabliczkach, i do tego się chłopcze odniosłem.


Czemu piszesz do mnie chłopcze, gdy mam ponad 30 lat na karku? ()

XDDDDDD


To fajny argument ¯\(ツ)_/¯

Kurła, co miałem niby "badać"? Jak zaczynałem wątpić miałem 15 lat, dostęp do neta i wiedzę co się na świecie #!$%@? i ile jest wersji "wiary". #!$%@? tobie podobnych święcie przekonanych że
  • Odpowiedz
@Glodny_Lew: Miałam mocno sinusoidalną wiarę, jestem z ultrakatolickiej rodziny (typu zakaz czytania fantastyki, anime to dzieło szatana, etc.), przez co dryfowałam w tę i w tamtą wiele lat.
Ostatecznie uświadomiłam sobie, że chcę szukać wiary poza KK albo w ogóle, gdy miałam 24 lata, po diagnozie, gdy się okazało, że będę musiała do końca życia przez długie okresy brać antykoncepcję (albo inne hormony zatrzymujące owulację).
No i zobaczyłam, jakie KK ma
  • Odpowiedz