Wpis z mikrobloga

Niby siedzę na tagu #gitaraelektryczna od jakiegoś czasu, ale nikt nigdy nie wypowiadał się o gitarach Solar. Jako fan ciężkiego brzmienia zainteresowałem się nimi, najtańszy model już od 3k a w mojej opinii wyglądają obłędnie, no i osprzęt też niezły.
Ktoś ogrywał, słyszał i ma jakieś opinie?
  • 25
  • Odpowiedz
@kuroszczur: Lol, bać się akurat nie ma czego, albo są dobre, albo nie są. Schecter ma akurat jeden istotny bonus, siodełko Graph Tech. Tych pickupów to nie znam, ale zakładam, że przynajmniej dają mocny sygnał. Z drugiej strony, Schecter od dawna robi własne pickupy i wstawia je też do wyższych modeli, więc pewnie padaki jakiejś nie ma.
Między tymi dwiema, to zdecydowanie brałbym Schectera, tak przynajmniej po porównaniu ceny i specyfikacji.
  • Odpowiedz
@kuroszczur: Fun fact: wszystkie te gitary powstały w fabryce Corta :D
Szerokość siodełka to tylko jeden z elementów, decydujących o wygodzie gryfu, ważna jest też jego grubość w konkretnych miejscach, radius podstrunnicy i profil samej szyjki.
Z dostępnych informacji widać, że Schecter ma bardziej płaski gryf (14" vs. 12") o profilu "thin C". Myślę, że ten Cort to coś bliższego Fenderowi pod tym względem, czyli jakiś "modern C".
Myślę zatem, że
  • Odpowiedz