Wpis z mikrobloga

  • 1
Mam problem z moim #huawei p30 pro - przy pierwszych 6-7 sekundach połączenia nie słychać mnie przez mikrofon. W trybie głośnomówiacym mikrofon normalnie działa. To nie jest wina karty SIM, ponieważ analogiczna sytuacja dzieje się na drugiej karcie, a po przełożeniu dowolnej karty do innego urządzenia problem ten nie występuje. Robiłem hard reset urządzenia i nic nie pomogło. Co dziwne, gdy włączam mikrofon np. przy nagrywaniu wiadomości głosowej przez Messengera - problem z 6 sekundową zwiechą mikrofonu nie występuje. Niestety telefon jest już po gwarancji, a krótki research w internetach nie rozwiązał mojej zagadki. Ma ktoś jakiś pomysł jak da się uratować urządzenie? #gsm #smartfon #telefony #android
  • 14
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@marcinsss @maniekx34x Rozwiązałem - kupiłem nowy telefon :D na 99% to wina awarii mikrofonu, ale swojego nie naprawialem, leży w szafie po nowym zakupie. Polecam udać się do serwisu, z tego co wiem P30 pro ma dwa mikrofony, stąd jeden może działać prawidłowo np. w różnych appkach a podczas rozmów wykorzystywany jest drugi i ten stanowi problem.
  • Odpowiedz
Problem nadal nie rozwiązany. Zbyt lubię ten telefon, żeby się go pozbyć, a nie mam czasu (taaa, nie mam... nie chce mi si ę po prostu) żeby się wziąć za jakieś naprawy.
  • Odpowiedz
@fromasz56 @grave @dwapalcewnatalce @maniekx34x
Chyba to rozgryzłem. W telefonie są 2 mikrofony: górny i dolny. U mnie uszkodzony jest dolny (nie działa nigdy). Z górnego mnie słychać.
Dolny to główny, zwłaszcza przy rozmowach telefonicznych. Górny włącza się (przy rozmowie telefonicznej) jak system stwierdzi, że jednak jest potrzebny. Przy używaniu jakichś komunikatorów lub rozmowy "na głośniku" włącza się zawsze. Można to zweryfikować dzwoniąc na jakiś telefon czy inny komputer i dmuchając w górny
  • Odpowiedz
@Avertio6: Kupiłem słuchawkę na BT i na razie żyję bez mikrofonu. Rozmawiam przez BT albo na głośno.
Sam chyba jednak nie będę naprawiał, a na wizytę w serwisie jakoś nie ma czasu.
  • Odpowiedz