Wpis z mikrobloga

Nie ma za dużych


@dzester: z tym się nie zgodzę. Kaktusy lubią ciasnotę, nie lubią przesadzania i rozsadza się je dopiero w momencie, w którym zwyczajnie "wylewają" się z poprzedniej doniczki. Zbyt duża osłonka sprawia, że roślina zaczyna "inwestować" w rozwój bryły korzeniowej i zamiast wystrzelić w górę, rośnie w dół. Lepiej wstrzymać się z przesadzeniem, aż trafisz w sklepie na odpowiednią doniczkę. Ja przesadzam moje do doniczek o średnicy większej
Pobierz wysuszonyszkieletkostny_czlowieka - > Nie ma za dużych

@dzester: z tym się nie zgo...
źródło: comment_1623054589JdDFahSvWvUwziAkEr91uX.jpg
@dzester: elo przemyśl jeszcze raz wspólną doniczkę. Ja tak zrobiłem i jak wełnowce się pojawiły to zjadły wszystko jak leci xD Jednak osobne doniczki to spoko opcja. Poza tym kaktusy nie lubią być przelewane więc albo dziurki zrób albo może jakaś ceramiczna doniczka? z takiej chyba łatwiej nadmiar wody sobie odparowuje.
@dzester: jeśli planujesz potem i tak przesadzać do wspólnej doniczki to chyba nie będzie to problemem :) Po prostu będziesz zmieniać na większą. Teoretycznie niektórzy radzą odgarnąć ziemię z korzeni i dopiero przesadzać ale ja się nie znam więc po prostu wsadzam do wiekszej doniczki i obsypuje ziemią...
@dzester: tak, dlatego warto kontrolować też bryłę korzeniową - jeśli korzenie wychodzą tymi dziurami na dole doniczki, to warto zacząć myśleć o przesadzeniu. :) W wypadku kaktusów-słupków celuj w wyższe doniczki, w przypadku tych kulistych możesz pokusić się o takie w kształcie misy, bo one zwykle nie będą miały rozbudowanej bryły korzeniowej. Sprawdź tylko koniecznie, czy doniczka ma dziury do odprowadzania wody - bez nich będzie ciężko, bo łatwo kaktusa przelać,
Pobierz wysuszonyszkieletkostny_czlowieka - @dzester: tak, dlatego warto kontrolować też brył...
źródło: comment_1623056446FUf27S61LYAM6xmXUmFmNj.jpg