Wpis z mikrobloga

i rozumiem, że Senat, w którym rządzi opozycja też przepchnie taką ustawę? na vacatio legis też #!$%@??


@vinmcqueen: Senat nie ma władzy by zatrzymać pis na chwile obecną. Mogą jedynie opóźniać. A Vacatio Legis, opie proszę xDDD ci bandyci przepychali ustawę w jedną noc mając w dupie vacatio legis. Popatrz jak zagarniali media, sądy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kilka godzin przed obradami pismo wpływało bez vacatio legis
Senat nie ma władzy by zatrzymać pis na chwile obecną


@grubson234567: co za bzdura, kto ma większość, PiS czy opozycja? Żeby to przepchnąć musiałby ktoś się wyłamać z opozycji, żeby poprzeć taką ustawę i tyle. Z resztą mówimy o jakimś teoretycznym scenariuszu, w którym PiS #!$%@? prywatne środki, którymi są środki w PPK, a którymi nie były środki w OFE. Równie dobrze mogą przyjść i powiedzieć, że od jutra X% środków
@vinmcqueen: Sam jesteś bzdura. Sejm może podważyć decyzje senatu. Senat wszelkie zmiany/poprawki zgłasza sejmowi, taka jego rola. W sejmie pisory maja większość. Było od tego kilka wyjątków (kłótnia o RPO, gdzie nie ma bezwzględnej większości by przepchnać kandydata bo się zjednoczona prawica żre ze sobą), ale ppk do tego się nie zalicza. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Polecam materiał edukacyjny: https://senat.edu.pl/senat/proces-legislacyjny/

Następnie ustawa jest przedmiotem obrad Senatu, który
Będzie jak z OFE. Jedna noc, jedna ustawa i PPK zamienią się w Puste Plany Kapitałowe.


@grubson234567: XDDDDDDDDDDDDDDDDD Napisz jeszcze, która to była noc i którą ustawą przepchniętą tamtej nocy "ukradli" środki z OFE.

Jak tam chcesz. Ja polityków sponsorować nie będę ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@grubson234567: Jeżeli mieszkasz w tym grajdole to obawiam się że i tak nie masz wyjścia. VAT, PIT, akcyza i inne
@grubson234567: nawet gdyby coś takiego miało miejsce, to taki proces będzie trwał tygodniami, bo Senat ma 30 dni na ustosunkowanie się do ustawy, a zlecenie wypłaty środków to max 5 minut zalogowania się na konto i kwestia paru dni zanim TFI sprzeda aktywa i zrobi przelew na rachunek bankowy. Także tyle w praktyce może zrobić ze środkami w PPK ten straszny PiS.

Tyle w temacie domorosły prawniku, bo szkoda mi więcej
to max 5 minut zalogowania się na konto i kwestia paru dni zanim TFI sprzeda aktywa i zrobi przelew na rachunek bankowy. Także tyle w praktyce może zrobić ze środkami w PPK ten straszny PiS.


@vinmcqueen: Ups. Przepraszamy portal nie działa. Nie możesz przelać środków, siła wyższa, błąd techniczny xD.

Tyle w temacie domorosły prawniku, bo szkoda mi więcej czasu na Ciebie.

XD Tak ale dziękuje w końcu za przyznanie racji
Tak naprawdę te pytania, które są tu zadawane co jakiś czas nie powinny brzmieć zostać czy się wypisać tylko wypłacać czy trzymać ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@vertical: Zle mnie zrozumiales. Ja napisalem ze oplacac sie moze jak pracujesz w budzetowce (ale tylko tobie a nie podatnikom)

Wplata na ppk sklada sie z twojej czesci i czesci pracodawcy. Wiec jak pracujesz w budzetowce to duzo sie nie zmienia.
Ups. Przepraszamy portal nie działa. Nie możesz przelać środków, siła wyższa, błąd techniczny xD.


@grubson234567: jezu ale #!$%@?, takie scenariusze to sobie można mnożyć w nieskończoność żeby udowodnić swoją rację, ale myślałem, że dyskutujemy o faktach a nie gdybajkach xD to mi udowodniłeś XD systemy transakcyjne będą wisieć miesiąc czasu zawieszone, żeby Kaczyński #!$%@?ł kasę xD

Sam fakt, że Senat może zawiesić prace nad taką ustawą na miesiąc jest samo w
systemy transakcyjne będą wisieć miesiąc czasu zawieszone, żeby Kaczyński #!$%@?ł kasę xD


@vinmcqueen: Cały system transakcyjny? KIR? Nie. Ale jeden z jego klientów obsługujący PPK - bez problemu. Ale to trzeba się coś znać panie januszu nieomlny w ppk wierzący xD P.S. Taśmy Chrzanowskiego pozdrawiają ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale wasze móżdzki nie rejestrują wydarzeń dalej niż sprzed tygodnia xD

No może i musi być zgodny w
@grubson234567: Wyżej już @vinmcqueen: wspomniał żebyś sprawdził czym się różni PPK od OFE. Pewnie ci się nie chce to wyjaśnię ci w największym skrócie:

PPK znacząco różni się od OFE. Przede wszystkim zasadnicza różnica jest taka, że OFE to była część składek emerytalnych (która i tak byłaby pobrana i poszłaby na konto pracownika w ZUS) i której z tego konta z OFE nigdy nie dało się wypłacić przed
PPK natomiast to już prywatne środki, do których masz dostęp w każdej chwili, pobierane dodatkowo - jakby ktoś zdecydował się je ukraść to byłaby to rewolucja porównywalna do zajęcia części środków z kont bankowych ludzi. To byłaby kradzież.


@vertical: Bardzo pisowcom z tego powodu wszystko jedno. Dla przypomnienia rok 2018: https://www.money.pl/sekcja/aferaknf/afera-knf-pracownicze-plany-kapitalowe,153,0,2421657.html O OFE mimo różnic sami krzyczeli w kategorii "kradzieży" dla przypomnienia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pożegnam się ze 100-200 PLN podczas gdy już pracodawca wypłacił mi pod przymusem 1000 zł. Ja wiem i zawsze twierdzę że to są grosze, ale zawsze to podwyżka.


@vertical: XD Książka dla ciebie. Nie ma czegoś takiego jak przymusowa podwyżka. Podnosisz koszty pracodawcy, zapomnij o regularnych podwyżkach w najbliższej przyszłości. Pomijamy że każdy dodatkowy koszt i tak zostanie przeniesiony na nas wszystkich - klientów tego "złego złodzieja prywaciarza" ( ͡°
grubson234567 - > Pożegnam się ze 100-200 PLN podczas gdy już pracodawca wypłacił mi ...

źródło: comment_1623058706Jl4IiBXPYMnMx5zE98ila2.jpg

Pobierz
@grubson234567: dobra Mati już dobrze, politycy tylko dybią na twoje pieniądze, zrozumiałem.

A po co prywatne podmioty obsługujące PPK jak Skarbiec TFI, Esaliens, NN czy kilkanaście innych miałyby #!$%@?ć swoich klientów uniemożliwiając im zalogowanie się do prywatnych serwisów, które obsługują?

poczytałeś coś w internecie o instytucjach finansowych w Polsce, wydaje ci się, że coś tam wiesz, że jesteś w stanie stworzyć scenariusz, w którym prywatne środki zostają znacjonalizowane. Trzymasz środki w